-
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15.
Versenyképesség és innováció Magyarországon - szimpózium a Corvinuson
Versenyképesség és innováció Magyarországon címmel szervezett konferenciát csütörtökön a Corvinus Alba Karrier Klub. A Budapesti Corvinus Egyetem Székesfehérvári Campusán Palotai Dániel, az MNB ügyvezetője tartott előadást, majd Rab Árpád, a Budapesti Corvinus Egyetem docense az okosvárosfejlesztési trendekről, nehézségekről szólt.
2019.03.07. 15:54 |
Nyitó előadásában Palotai Dániel, az MNB ügyvezetője és főközgazdásza a Magyar Nemzeti Bank 330 pontból álló versenyképességi programjáról beszélt, közelebb hozva a témát a hallgatókhoz.
Előadásában olyan kérdésekre kereste a választ, mint hogy mit kell tenni Magyarországon ahhoz, hogy 2030-ra utolérjük Ausztriát, milyen startégiát kell folytatni, milyen versenyképességi reformokra van szükség ahhoz, hogy dinamikus növekedési pályán maradhassunk?
Versenyképesség és innováció Magyarországon szimpózium
Palotai Dániel felidézte, a magyar gazdaságot rendkívüli mértékben súlytotta a 2009-es pénzügyi válság, hiszen nagyon sebezhető ország voltunk, az egyik leggyengébb gazdaság az unión belül és egy markáns stabilizációs programot követően sikerült 2010 után egyensúlyba hozni a gazdaságot, megteremtve a növekedés alapjait. 2010 és 2013 között fontos adóreformon ment keresztül az ország, strukturális reformokat hajtott végre a kormány, ezek voltak a Szél Kálmán tervek. Ezt követően sikerült beindítani a növekedést, miután a jegybank monetáris politikájával a gazdasági növekedést támogató irányba állt.
Az előadó beszélt a MNB 12 fejezetre tagozódó versenyképességi programjának részleteiről, és arról, hogy a különböző területeken - például a kkv szektorban, a felsőoktatásban, vagy a népesedéspolitikában - mire lenne szükség ahhoz, hogy a felzárkózási folyamat tartós maradhasson és az uniós országokhoz képest legalábbb 2%-os növekedési többletet tudjunk fenntartani hosszútávon annak érdekében, hogy bő egy évtized alatt utolérhessük Ausztriát.
Székesfehérvár Megyei Jogú Város képviseletében a résztvevőket Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte, kiemelve, hogy a Corvinus Alba Karrier Klub diákszervezet szakmai szimpóziuma mérföldkő a város felsőoktatásában. „Ahhoz a versenyképességhez és annak fejlődéséhez, amit az elmúlt években Magyarország elért, ahhoz Székesfehérvár és a régió jelentős mértékben hozzájárul.” – fogalmazott. A város 18 milliárd forintot is meghaladó 2018-as iparűzési adóbevétele kapcsán Székesfehérvárnak és a vállalatoknak a magyar GDP-hez való komoly hozzájárulását hangsúlyozta. Székesfehérvár gazdaságának a versenyképességét illetően beszélt többek között a bővülő rekreációs lehetőségekről, a vállalatokkal közösen felvállalt digitalizációs programról és a digitális tudás megszerzését célzó átképzésekről is.
Ezt követően Rab Árpád, a Budapesti Corvinus Egyetem docense, e-business tantárgy oktatója az okosvárosfejlesztési trendekről, nehézségekről szólt, majd a programot Vas Györgynek, a City Bank egykori Relationship Manager-ének startup finanszírozásról szóló előadása zárta.