-
Irodalmi verseny
„Ragyafestés”, kétballábas futás, „kutyagumiszedés” és legfőképpen sok nevetés várt a Móra Ferenc Könyvkiadó és a Hétvezér Általános Iskola által szerevezett irodalmi vetélkedő diákjaira, akik a vármegye minden részéből érkeztek a csütörtöki versenyre. A gyerekek Réz András filmesztétával, a Lukrécia papucsai című gyermekregény írójával is megismerkedhettek.
2024.11.21. -
„Egy fény a szorongatásban”
Egy szikszói ortodox magyar zsidó, Fleischmann Izrael visszaemlékezéseit tartalmazza az a kötet, amelynek bemutatóját november 24-én, vasárnap 16 órától tartják a Vörösmarty Színházban.
2024.11.21. -
Büchner a magyar színpadon
Büchner a magyar színpadon címmel nyílt színháztörténeti kiállítás a Pelikán Fészekben. A tárlat Georg Büchner német drámaíró magyar nyelvű előadásaiból válogat, és egészen jövő év áprilisáig látható.
2024.11.21. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19.
Verses-zenés est és előadás a családfakutatásról az Aranybulla Könyvtárban
Február 10-én újabb kreatív szombat következik az Aranybulla Könyvtárban. A program keretében papírgurigából készítenek virágot a résztvevők, a nyersanyagot az intézmény biztosítja.
Február 14-én, kedden 17.00 órakor vetített képes, zenés-verses előadás kezdődik Légy, aki lennél! címmel. A program Horváth Irma és Székely Sándor verseiből válogat. A téma a természet, a csend, az ég és a föld, a szerelem, vagyis az élet humoros és komolyabb oldala. Horváth Irma neve sokaknak ismerős Székesfehérváron, a szerző énekével jelen van a kisgyermekes családok és a felnőttek körében is, saját és más költők írásaiból zenésít meg verseket. Székely Sándor Csákberényben él és alkot. A két szerző körülbelül egy éve talált egymásra, megálmodtak egy közös estet, ami kettejük verseire épül.
Február 15-én, szerdán 17.00 órától Mi fán terem a családfa? címmel tart előadást Gruming Ferenc a családfakutatásról. Megismerteti a feltáró munka forrásait, az online, egyházi és levéltári kutatás módjait és a családfakészítés hátterét. Az előadás témái: hogyan kezdjük a kutatást? – Közvetlen környezetünk forrásai; A kutatás menete – Minden forrást jegyezzünk fel; Online kutatás – Családfakutatás otthonról; Családfakészítés – Milyen megjelenési formát válasszunk?
Mindhárom programra díjmentes a belépés.