Videoton: döntetlen az Újpest ellen

Lejátszotta a Pápa elleni bajnoki rajt előtti utolsó felkészülési mérkőzését a Videoton FC. Joan Carrillo együttese hazai pályán fogadta az Újpest együttesét, a találkozón a fővárosiak szereztek vezetést, Nikolics Nemanja 89. percében szerzett találatával azonban döntetlenre mentette a meccset a Vidi.
Videoton FC – Újpest FC 1-1 (0-0)
2014.07.19. 21:03 |

A mérkőzés első helyzete az Újpest előtt adódott, de Simon Krisztián lövése elkerülte a kaput. A Vidi egy gyors kontrát vezetett, de gól ebből sem született. A félidő hátralevő részében már nem nagyon forogtak veszélyben a kapuk, egészen a 37. percig, ekkor Balajcza védte Gyurcsó remek szabadrúgását, majd Vinícius veszélyeztetett fejjel, de az újpesti kapus ekkor is a helyén volt.

A fordulás után, a 64. percben aztán megszerezte a vezetést az Újpest, Brachi vesztett labdát, Simon passzolt Balogh Balázshoz, aki a balesőbe lőtt, 0-1! Az újpestiek tovább támadtak, de a szünetben beálló Horváth Tamásnak nem kellett védeni egyszer sem. A találkozó végén, a 89. percben pedig jött Nikolics, aki 10 méterről, éles szögből lőtt a hosszú alsóba, 1-1! Döntetlennel hangol tehát a bajnoki rajtra a Vidi, Nikolicsék jövő szombaton fél héttől a Pápát fogadják.

Gólszerzők: Nikolics 89. perc, illetve Balogh B. 64.p.