Videoton: ETO-verés a hajrában a forduló rangadóján

A magyar labdarúgó bajnokság harmadik fordulójában az első rangadóját játszotta hazai pályán Joan Carrillo együttese a szezonban. Kétszer is hátrányba került hazai pályán a Videoton FC a Győri ETO ellen, ám végül mégis győzelmet ünnepelhettek a piros-kékek. A Vidi előbb egy öngóllal egyenlített Sóstón, majd Juhász és Nikolics találataival nyerte 3-2-re a rangadót. Győzelmével a Vidi a második helyre lépett fel a táblázaton.
2014.08.09. 18:36 |
Kétszer is hátrányba került hazai pályán a Videoton FC a Győri ETO ellen, ám végül mégis győzelmet ünnepelhettek a piros-kékek. A Vidi előbb egy öngóllal egyenlített Sóstón, majd Juhász és Nikolics találataival nyerte 3-2-re a rangadót.
KÉPGALÉRIA a rangadóról
 Egyértelműen a hazai csapat irányításával vette kezdetét a harmadik forduló rangadója, a piros-kékek a középpályát megszállva ragadták magukhoz az irányítást. Joan Carrillo vezetőedző a zöld-fehérek ellen kezdőcsapatba jelölte Simon Ádámot és a szezonban első alkalommal lehetőséget kapott Szolnoki Roland, aki Brachi helyét foglalta el a védelem jobb oldalán.

A 12. percben a lécet is eltalálta a hazai együttes, Gyurcsó szabadrúgása után Sándor küldött kapura 12 méterről egy ívelt fejest, a keresztléc azonban kisegítette a vendégeket. A folytatásban is inkább a Vidi kezdeményezett, de az ETO Varga lövésével jelezte, igényt tartana a pontokra. A 42, percben aztán előnybe kerültek a győriek, egy bedobás után Sándor épp Pátkai elé fejelt, aki köszönte szépen, 11 méterről kilőtte a jobb alsót. A Videoton FC 222 perc után kapta első gólját a szezonban.
 A második félidő elején a sárgákat jegyezhettük, sorban Vinícius, Juhász és Nikolics is összeszedett egy lapot. Az 59. percben aztán furcsa góllal egyenlített a Vidi, Gyurcsó ment el a jobb oldalon, centerezését Wolf és Kamber együttes erővel szerette volna hatástalanítani, előbbiről azonban az eleső Kamber kezére, onnan pedig a hálóba pattant a labda.
 Az egál nem tartotta sokáig magát, a 66. percben Varga kapott remek labdát, középre lőtt, a berobbanó Rudolf pedig a védőket megelőzve, 6 méterről a léc alá vágta az ETO vezetését jelentő gólt, 1-2. A Videoton nagy hajrát indított, a siker pedig nem is maradt el, a 75. percben Gyurcsó szöglete után Juhász 5 méterről fejelte az egyenlítő gólt, a 83. percben már a hazaiaknál volt az előny: Nikolics Álvarez labdájával lépett ki és lőtt a hálóba. A hajrában a kitámadó ETO ellen remek kontrákat vezetett a Vidi, ám újabb gól már nem esett, de ezt a legkevésbé sem bánták hazai oldalon, a Videoton 3-2-re nyert és továbbra is hibátlan a bajnokságban!

Videoton FC – Győri ETO FC 3-2 (0-1)
Videoton FC: Calatayud – Szolnoki, Vinícius, Juhász, Stopira – Sándor, Simon – Gyurcsó, Kleinheisler (Trebotic 64.), Oliveira – Nikolics
Gólszerző: Kamber (öngól, 59.), Juhász (75.), Nikolics (83.) illetve Pátkai (42.), Rudolf (66.)