Videoton győzelem az Újpest elleni rangadón

A listavezető, és már a mérkőzés előtt biztosan őszi bajnok Videoton a hajrában szerzett góllal legyőzte a vendég Újpestet a labdarúgó Monicomp Liga 15. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. Az elfáradó vendégcsapat a hajrában már nem tudott újítani, így a Videoton megérdemelt győzelemmel köszöntötte 18. születésnapját ünneplő szurkolói csoportját, az RBD-t. Videoton FC-Újpest FC 1-0 (0-0)
2010.11.21. 20:19 |

Videoton FC-Újpest FC 1-0 (0-0)
Székesfehérvár, 5145 néző, V: Szabó Zs.
gólszerző: Nikolic (78.)
sárga lap: Nikolic (78.), illetve Tisza (41.), Mitrovic (75.)

Videoton: Bozovic - Lázár, Farkas B., Milanovic, Andic - Nagy D. (Gosztonyi 73.), Elek, Sándor Gy., Polonkai (Nikolic a szünetben) - Vasiljevic (Szakály D. 76.) - Alves

Újpest: Balajcza - Szokol, Takács Z., Vermes, Pollák - Mitrovic, Tajthy, Simon K. (Balogh B. 75.), Kovács D. (Matos 63.) - Tisza, Rajczi (Simek 81.)

Õszi bajnokként, de eltiltott belső védői miatt igencsak felforgatott szerkezettel kezdett a Videoton FC a megbetegedett Böőr Zoltánt nélkülöző Újpest ellen. Élvezetes játékot produkáltak a felek az első 25 percben, nagy volt az iram, s mindkét oldalon többször is helyzetbe kerültek a támadók.

A Videoton tetszetős labdajáratásával többször átjátszotta a védelmet, mégis a lilák előtt adódtak tisztább gólhelyzetek, Pollák, és Simon lövését kellett kiütnie Bozovicnak. A szünetig továbbra is a fehérváriaké volt a mezőnyfölény, de az Újpest kontrái komoly veszélyt jelentettek.

Fordulás után már ritkábban kellett a kapusoknak figyelniük, a Videoton játékosai birtokolták többet a labdát, míg az Újpest nagy erőket mozgósított a hazai támadások megakasztására. Aztán Mezey György cseréi új lendületet vittek a Vidi játékába: Gosztonyi passzából Nikolic szerzett vezetést - és győzelmet - negyedórával a találkozó vége előtt.