Videoton: szünetig fölény, utána gólfesztivál a Haladás ellen

A kiesés elleni harcban érdekelt Szombathely volt a Videoton vendége a bajnokság 23. fordulójában. Hatalmas fölényben játszott a Vidi az első félidőben, a remeklő Gyurcsó és Nikolics összjátéka vezetést ért, és emberelőnybe is került Joan Carillo csapata. Szünet után kiütötte elenfelét a listavezető, Feczesin és Trebotic duplázott, és tavaszi legjobb játékával megőrizte előnyét a táblázat élén a Vidi.
Videoton - Haladás 7-0 (1-0)
2015.04.12. 20:27 |
A kiesés elleni harcban érdekelt Szombathely volt a Videoton vemdége a bajnokság 23. fordulójában. Hatalmas fölényben játszott a Vidi az első félidőben, a remeklő Gyurcsó és Nikolics összjátéka vezetést ért, és emberelőnybe is került Joan Carillo csapata. Szünet után kiütötte elenfelét a listavezető, Feczesin és Trebotic duplázott, és tavaszi legjobb játékával megőrizte előnyét a táblázat élén a Vidi.

Az éppen Szombathelyről elszármazó Kovács Istvánt 100. bajnoki mérkőzése alkalmából köszöntötték a találkozó előtt. A Vidi középpályása a legutóbbi fordulóban jubilált, és egyelőre meg is maradt száz meccsnél, hiszen megsérült Újpesten. Ennek következtében a Videoton kezdőjében egyszerre tűnt fel Nikolics és Feczesin, amire korábban nem volt példa. Calatayud - Szolnoki (Brachi), Juhász, Vinícius, Stopira - Simon (Trebotic), Sándor - Gyurcsó, Nikolics, Oliveira - Feczesin (Ivanovszki) összeállításban kezdett a listavezető. Aktívan, már az első percben a Haladás kapuja előtt pattogott a labda egy nagy Szolnoki-bedobás után. A másodikban Gyurcsó harminc méterről lepte meg kis híján Branescu kapust, akiről mellé pattant a labda - a szöglet után pedig Juhász fejesét a gólvonalról mentették...
KÉPGALÉRIA a meccsről
A 12. percben már az ötödik fehérvári szöglet jött, Branescu rémesen alászaladt, a hosszú saroknál Nikolics előbb a kapufára húzta a labdát, majd másodszor közelről fölé lőtt. A 21. percben elképesztő jelenetek közepette úszta meg a gólt a Haladás: Gyurcsó beadása után Nikolics nem érte el a Fehérről lecsorgó, és a gólvonalon végigguruló labdát, majd az ismétlés is kimaradt. Egy perc múlva Gyurcsó remekül csapta be Jánvárit, okosan visszagurított - Nikolics pedig egy védőbe vágta a labdát... De a 23. percben, harmadszorra már összejött a gól a párosnak: Gyurcsó remek jobb oldali beadását Nikolics príma mozdulattal csúsztatta a jobb felső sarokba. Két perc sem telt el és Sándor lövését védte Branescu - ez az akció is Gyurcsótól indult.
Nemcsak jól, veszélyesen is játszott az első fél órában a Vidi, és a 33. percben villám kontra után növelhette volna előnyét - felesleges mondani, Gyurcsó-Nikolics összjáték végén. A szélső visszagurítását nem találta el a labdán kissé túlfutó gólkirály. A 37. percben játékosát és edzőjét is elvesztette a Haladás. Martinez csúnyán megtaposta Gyurcsót, és pirosat kapott, Szentes Lázár pedig túl hevesen reklamált az egyébként egyételmű eset után. A vendégek mesterét a lelátóra küldte Farkas játékvezető. A 45. percben Juhász fejelte fölé Gyurcsó beívelt szabadrúgását, majd már a hosszabbítás perceiben Stopira tornáztatta meg 25 méterről Branescut. Az első félidőben óriási különbség volt a csapatok között, az egygólos vezetés nem fejezte ki híven a Vidi fölényét.
Ahogy várható volt, szünet után teljesen visszaállt az addig sem sokat támadó Haladás, de egy szöglet után már a 48. percben helyzet alakult ki a kapuja előtt. Viníczius fejese lepattant, Simon kapásból bombázott mellé. Az 52. percben csiki-csuki végén húzta be a mattot a Vidi: Gyurcsó tökéletes ütempasszával Oliveira lépett ki, majd a kivetődő kapus m,ellett középre gurított, Feczesin pedig hat méterről az üres kapuba gurított. Az 54. percben először lőtt kapura a vendégcsapat, Gaál kísérletét védte Calatayud. De megint hazai ziccer jött, Feczesin emelt át a bal oldalról, Nikolics a kapu torkában alig maradt le a labdáról. Stopira ágyúzott nagyon messziről nem sokkal fölé, csak a pontatlan passzok miatt nem folyt tökéletes macska-egér harc a pályán.
Így is jött az újabb gól a 62. percben, megint Gyurcsó-Oliveira-Feczesin koprodukcióban: a legurított kis szöglet után a portugál középpályás adott be jobbról, Feczesin pedig erősen fejelt a bal sarokba. Branescu csak beleütni tudott a labdába. A 65. percben rúgta első szögletét a Haladás, ezzel lett 11-1 a szögletarány... Feczesinnek össze jöhetett volna a mesterhármas a 68. percben, Trebotic labdáját lőtte kapura, Branescu védett. A 70. percben Trebotic nem bízta másra, a Nikolicstól kapott labdával remek csellel hozta helyzetbe magát és kilőtte a jobb alsót. Három perc telt el és jött a horvát dupla: egy kontra végén Nikolics lövését kiütötte a kapus, Trebotic pedig közelről bepofozta a labdát. Nyolc perc kellett Treboticnak két gólhoz... Oliveira is megérdemelt egyet, a 86. percben Ivanovszki jobbról belőtt labdáját továbbította a bal alsó sarokba. A hetedik Vidi-gól Fehérről pattant be Nikolics lövése után, majd még Ivanovszki is majdnem betalált, Branescu védte bravúrral a cserecsatár lövését.
Gólfesztivállal nyomatékosította a fehérvári csapat, hogy továbbra is toronymagas favoritja a bajnoki címnek.

Gl.: Feczesin (2), Trebotic (2), Nikolics, Oliveira, Fehér (öngól)