Villanyoltás a Fűtőerőműben - befejeződik a villamosenergia-termelés a Királysoron

112 éve, 1903-ban indult el a Királysoron a villamosenergia-termelés, amely 2015. március 31-én leáll, mivel a turbina, kazán és kémény műszaki állapota is leromlott. A Bakony utcai telephelyen modern, környezetbarát technológia működik, itt folyik tovább az áramtermelés. a Székesfehérvári Fűtőerőmű Kft. tavaly júliusban került Székesfehérvár Megyei Jogú Város tulajdonába.
2015.03.31. 10:34 |
112 éve, 1903-ban indult el a Királysoron a villamosenergia-termelés, amely 2015. március 31-én leáll, mivel a turbina, kazán és kémény műszaki állapota is leromlott. A Bakony utcai telephelyen modern, környezetbarát technológia működik, itt folyik tovább az áramtermelés.
Tavaly júliusban került Székesfehérvár Megyei Jogú Város tulajdonába a Székesfehérvári Fűtőerőmű Kft., amelyet a város vagyonkezelésbe adott át a Széphő Zrt.-nek. Így önkormányzati tulajdonba került a mintegy 20 ezer embert érintő távhőszolgáltatás. Ennek a változásnak köszönhetően a város visszakapta a Gáz utca és a mellette húzódó iparterület fejlesztésének lehetőségét is.
Szauter Ákos, a Széphő Zrt. vezérigazgatója arról számolt be, hogy 2015 március 31-én a Királysori telephelyen befejeződik a villamosenergia-termelés. A most leállításra kerülő egység – turbina, kazán és kémény – műszaki állapota leromlott. Helyreállításukhoz olyan mértékű beruházásra lenne szükség, amely túlmutat a gazdaságossági határon. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Integrált Településfejlesztési Stratégiájában megfogalmazódott, hogy idővel a Királysori értékes belvárosi területről a külső területekre költözik a termelés, nagy értékű ráfordításra nem kerülhet sor.
Szauter Ákos elmondta, hogy jelenleg a városban három telephelyen folyik villamosenergia-termelés: a Királysoron, a Bakony utcában és a Tóvárosban. 2015 március 31-én leáll az ötvenes években telepített gőzturbina, de a leállásra kerülő egységhez tartozik még egy kémény és egy gőzkazán is. A Királysoron már egy ideje csökkentett üzemmódban folyik a villamosenergia-termelés, évente öt-hat hónapon keresztül, főként saját felhasználásra. A Bakony utcai telephelyen modern, környezetbarát technológia működik, itt folyik tovább az áramtermelés.

Városfejlesztés

  1. Az üzempróbák is befejeződtek

    Januárban birtokba adják a Fejér-B.Á.L. és az Épkar konzorcium által épített székesfehérvári belgyógyászati tömböt. - számolt be a magyarépítők.hu. Az épület teljes egészében elkészült, minden gépészeti beszabályozás, üzempróba befejeződött.

    2024.12.25.
  2. Iskolafelújítás a megvalósulás útján

    A konkrét megvalósulás útjára lépett a Székesfehérvári Szakképzési Centrum komplex projektje, amelynek során 6,4 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével újul meg a centrum hat intézménye. A Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában tartott tájékoztatón nem csak a közel 13 ezer iskolabútor beszerzéséről esett szó, hanem az iskolák épületfelújításának és eszközbeszerzéseinek részleteiről is.

    2024.12.18.
  3. Megnyílt a szárazréti bölcsőde

    Új, 28 férőhelyes bölcsőde épült a Bodrogi utcában Feketehegy-Szárazrét gyermekei számára. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg 420 millió forint vissza nem térítendő európai uniós és hazai támogatás, továbbá közel 19 és fél millió forint önkormányzati hozzájárulás segítségével. A Hit Gyülekezete fenntartásában működő intézmény pénteken ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit.

    2024.12.13.
  4. Új iskolabútorok

    Új iskolabútorokat kaptak mintegy 850 millió forint értékben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum fenntartásában működő intézmények. A technikumokba összesen 12.810 darab bútor – székek, asztalok, szekrények – érkeztek. A hat iskolában megvalósult beruházásról sajtótájékoztatón számoltak be a Váci Mihály Technikumban, ahol be is mutatták az új, színes berendezéseket.

    2024.12.10.