Vinícius fejesével tovább él a Videoton FC Bajnokok Ligája álma

A Videoton FC eddigi legkomolyabb erőpróbáján a fehérorosz BATE Boriszov ellen lépett pályára kedden este a Sóstói Stadionban. A Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában a magyar bajnok taktikusan és szervezetten játszott a BATE ellen, azonban Luijckx öngóljával a vendégek szerezték meg a vezetést. A Vidi azonban nem adta olcsón a bőrét, és végül Vinícius fejesével 1-1-re mentette a meccset.
2015.07.28. 22:18 |
KÉPGALÉRIA a mérkőzésről
 Szerdán este a Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik körében a Videoton FC hazai pályán fogadta a fehérorosz BATE Boriszov együttesét. Nem túlzás azt állítani, hogy ebben a szakaszban már az első meccsnek is hatalmas jelentősége volt, ugyanis az az együttes, amelyik kiesik a BL-selejtező harmadik köréből, az Európa Liga selejtezőjébe csatlakozhat be – a párharc győztesének pedig még megmarad az esélye a Bajnokok Ligája csoportkörbe jutásra. Bernard Casoni, a Videoton FC mestere a Danilovics - Szolnoki, Juhász, Vinícius, Maréval - Luijckx - Gyurcsó, Trebotic, Kovács, Oliveira – Ivanovszki összetételű együttest küldte pályára a fehéroroszok ellen. A Vidi nem éppen a legkedvezőbb előjelekkel várta a BATE elleni küzdelmet, hiszen a múlt héten csak hosszabbítás után jutott tovább a walesi The New Saints ellen, emellett a magyar bajnokságban két forduló után 0 pont áll Juhász Rolandék neve mellett. A mérkőzés előtti sajtótájékoztatón Casoni kiemelte, hogy mindenképpen szeretnék elkerülni a bekapott gólt, ennek szellemében igazán harcosan kezdtek rögtön a találkozó elején a hazaiak.
 Kovács Istvánék nagy nyomás alá helyezték a tizenegyszeres fehérorosz bajnokot, igazi ziccert azonban nem tudtak kialakítani a piros-kékek. Ahogy az várható volt, az sárgában játszó BATE a türelmi játékra és a kontrákra rendezkedett be. Tizenkét percet kellett várni a legveszélyesebb lehetőségre, ekkor a vendégek játékosa, Filip Mladenovics eresztett meg jobbal, 25 méterről egy lövést, amely centikkel kerülte el a bal felső sarkot. Helyzetet természetesen a Videoton is megpróbált kialakítani, a biztonság és a szervezettség miatt azonban jobbára csak a BATE térfelének a közepéig jutottak előre a fehérváriak. A 17. percben egy jobboldali szabadrúgás után Karnickijhez került a labda, aki az ötös sarkáról tüzelt, Danilovics pedig nagyot védett – igaz, les címén már korábban közbefújt a macedón Stavrev. Egy perccel később Alekszijevics lőtt jó 20 méterről, de ezt a próbálkozást is fogta Danilovics. A 20. percben egy hazai szabadrúgás után kis híján hatalmas érvágás érte a Videoton, hiszen Juhász Roland lent maradt a földön, majd percekig ápolni kellett. A piros-kékek védelmének bástyája a szurkolók nagy örömére visszatérhetett a pályára. A 27. percben aztán a Vidi is megteremtette addigi legveszélyesebb sanszát: Gyurcsó középre passzolt labdája elakadt a vendégek játékosában, a lepattanót pedig Ivanovszki szúrta rá 18 méterről, Csernik nagyot nyújtózva mentett szögletre. A lehetőség után aztán cserélnie kellett Casoninak, mivel Juhász nem tudta folytatni a meccset, helyére a Győrből érkező Lang Ádám állt be.
 A 39. percben – nem túlzás ezt állítani – meccslabdával felérő ziccert puskázott el a Vidi. A felfutó Gyurcsó kiválóan passzolt a baloldalon érkező Marévalnak, aki középre centerezett, a kapu torkából azonban Milunovics rúgta ki a játékszert Ivanovszki elől, pedig a labda már túljutott a BATE kapusán is. A 43. percben szintén közel járt a vezetés megszerzéséhez a Videoton, ekkor Maréval tekert a bal felső sarok mellé 20 méterről. Hiába alakított ki több ziccert a Videoton FC, a szünetben 0-0 állt az eredményjelzőn.
 A második félidő legelején egyből a BATE veszélyeztetett, miután Mladenovics baloldali centerezését Vinícius vágta ki Rogyionov elől. Az 55. percben Luijckx végezhetett el 25 méterről, viszonylag jó pozícióból szabadrúgást, de a lövése méterekkel kapu fölé szállt. Az 56. percben aztán derült égből villámcsapásként megszerezte a vezetést a BATE Boriszov. Nikolics szögletét követően Baha visszafejelte a hosszúról a labdát, amely Luijckx-nak a fejéről a Videoton kapujában kötött ki. Két perccel később egy hazai szöglet után Ivanovszkihoz pattant a labda, a támadó azonban csúnyán eltörte a lövést.
 12 perccel később Maréval adta le a labdát Gyurcsónak, akinek emelését magabiztosan fogta Csernik. Ezt követően hajszál híja volt annak, hogy kétgólos legyen a BATE előnye: Hordejcsuk távoli lövése után a felső lécről éppen Rogyionov elé pattant a labda, aki 100 százalékos ziccerben fejelhetett kapura, de a Vidi nagy szerencséjére Danilovics bravúrral hárított. A 81. percben a csereként beálló Fejes András lőtte középre a labdát, a szintén csereként beszálló Soumah 10 méterről tüzelt, de Csernik ismét a helyén volt. Hosszú időt követően Ivanovszki megzörgette a hálót, és Cernik kapujába lőtt, azonban a játékvezető a hazaiak nagy bánatára nem adta meg a találatot les miatt. A 88. percben aztán visszajött a remény, miután Gyurcsó pazar szögletéből Vinícius fejelt a bal alsó sarokba. A vége maradt 1-1, folytatás jövő szerdán a BATE otthonában.
Videoton FC - BATE Boriszov 1-1 (0-0)
G.: Vinícius, illetve Luijkcx (öngól)