Vissza a helyes útra: legyőzte a Paksot a Videoton

Nem túl eseménydús első félidőt követően 2-0-ra verte Oliveira és Nikolics góljaival a paksi pálya használhatatlansága miatt Székesfehérváron lejátszott találkozón a Videoton a Paksot az NBI. 12. fordulójának esti mérkőzésén.
Videoton – Paks 2-0 (0-0)
Gólszerzők: Oliveira, Nikolics.
2014.10.25. 21:50 |

Ismét Nikolics Nemanja nélkül állt fel a Videoton, a fehérvári gólfelelős a kispadon ezúttal azonban már helyet foglalt. A Vidi – Paks mérkőzés első negyedórája egyértelműen Joan Carillo együtteséé volt, de igazi gólhelyzet nem alakult ki a tolnaiak kapuja előtt. A 25. percben Sándor György fejelt kapura, de Molnár védett, majd tíz perccel később ismét paksi kapusnak volt dolga, ezúttal Juhász fejesét hatástalanította. Három perccel később a válogatott Fiola mentett az ötösön Kleinheisler elől, majd három perccel a szünet előtt Kovács lövését védte bravúrral Molnár Péter. Az első játékrész egyértelműen a Vidié volt, de ez csak helyzetekben mutatkozott meg, gólokban nem.

A második félidő elején sokáig nem adódott gólszerzési lehetőség egyik oldalon sem, az első igazit azonban gólra váltotta a Vidi! Az 57. percben Kleinheisler bal oldali szöglete után Álvarez szerezte meg a labdát majd Oliveirához passzolt, aki 19 méterről a kapuba bombázott. Tíz perccel később Álvarez előtt adódott lehetőség, de maradt az 1-0. Nem sokkal később Vinícius duplázhatott egy szögletet követően, de Molnár előbb védett, a második kísérlet pedig elkerülte a kaput. Ezután kétszer is Juhász fejelhetett kapura, de ez a két lehetőség is kimaradt. A 74. percben aztán ismét felhördült a fehérvári publikum, akik Nikolics pályára lépésnek legalább annyira örültek, mint a vezető találatnak. Nem is múlt sokon, hogy Niko góllal térjen vissza, a 87. percben Fiola fejelt rossz helyre egy labdát, amit Nikolics egyből kapura lőtt, Molnárnak ekkor is bravúrra volt szüksége, hogy megóvja kapuját egy újabb góltól. A hosszabbításban aztán csak összejött a Nikolics-gól, a 94. percben a paksiak kapusa egy szögletnél előrehúzódott, amiből visszatámadott a Vidi, Nikolicsnak pedig nem volt nehéz dolga, az üres kapuba gurította be szezonbeli 13. bajnoki gólját. A Vidi 2-0-ra nyert, és ezzel ismét 3 ponttal vezet az MTK előtt.