-
Versenyképes járás
Elindult a Versenyképes Járások Program, amely valódi fordulatot jelenthet a hazai fejlesztéspolitikában - számolt be közösségi oldalán dr. Cser-Palkovics András. Többek között a kórház mammográfiai eszközbeszerzésének, a közösségi közlekedés fejlesztésének és az uszoda működtetésének támogatására is igényt nyújtott be Fehérvár Szabadbattyánnal és Táccal együttműködve.
2025.04.14. -
Útfelújítások Öreghegyen
A hétfői munkaterület-átadással megkezdődik a Krasznai és az Udvardi utcák csapadékvíz-elvezetésének, majd az új útpályaszerkezeteknek a kialakítása. A tavalyi ivóvízvezeték cserével együtt a két ütem mintegy 400 millió forintból valósul meg, és a remények szerint a nyáron elkészül – tájékoztatott Róth Péter, a városrész önkormányzati képviselője. Az utca teljes áramhálózatát is felújították.
2025.04.14. -
Miyawaki-minierdő Fehérváron
Különleges minierdő létesült a déli palotavárosi tó közelében, a Grundfos Magyarország Gyártó Kft. és a DENSO Gyártó Magyarország Kft. jóvoltából. A két cég ajándékaként, a Városgondnokság közreműködésével létrehozott kertben 12 féle növényt, fákat és cserjéket ültettek el, melyek egyedi ökoszisztémát alkotva fejlődnek majd a következő években.
2025.04.10. -
Elkészült a Géza tér felújítása
A Belváros megújult közösségi terén, a Géza nagyfejedelem téren 11 nagyobb fát, 20 lombhullató cserjét, 28 rózsát, 817 tő évelő növényt, díszfüveket és 2610 virághagymát is ültettek. A Bazilika felújítása és régészeti feltárások után kezdődhetett el a tér felújítása, ahol egy szabadtéri vitrinben az ásatáson előkerült leleteket is meg lehet nézni.
2025.04.02.
Környezetbarát víztechnológiai fejlesztés valósult meg a Széphő Zrt.-nél

A távhőszolgáltatásban újnak számító, úgynevezett "membránkontaktoros" eljárásnak köszönhetően, a régi gáztalanításnál kedvezőbb, energiatakarékosabb és környezetkímélőbb vízkezelés épült meg a Bakony utcában.


A beruházás kapcsán dr. Cser-Palkovics András polgármester kiemelte, hogy a Széphő Zrt saját erőből valósította meg az idei, gazdasági szempontból is nehéz évben a jelentős beruházást, ami alapvető közszolgáltatás fejlesztését jelenti és a minőség javítása mellett a biztonságot is szavatolja.
Szólt arról is, hogy a Széphő Zrt. szisztematikusan valósítja meg a kitűzött célokat lépésről-lépésre és példaértékűnek nevezte azt a fejlődést, ami megvalósult a cégnél. A polgármester hozzátette, bízik abban, hogy a támogatási struktúra is úgy tud működni a jövőben, hogy szavatolja a jó és biztonságos működést, garantálja a szolgáltatás minőségét, a munkavállalók megbecsülését, illetve a további fejlesztések megvalósulását.
Szauter Ákos, a Széphő zrt. vezérigazgatója a mostani fejlesztésről szólva elmondta, hogy a beruházás a távhőszolgáltatás rendkívül fontos elemével, a távhő rendszerbe betáplált vízzel kapcsolatos.
A víz szállítja a hőtermelő telephelyről a hőt a fogyasztóhoz, így kezelni kell: a keménységet okozó különböző sókat és a korróziót okozó gázokat is kivonják belőle, hogy olyan vizet kapjanak, ami már alkalmas arra, hogy betáplálják a távhő rendszerbe. A beruházás Szauter Ákos szerint újabb mérföldkő abban a tekintetben is, hogy ki tudják majd telepíteni a Királysori kapacitást, ehhez azonban további lépésekre is szükség van. Elmondta, hogy a most megvalósult környezetbarát, biztonságos, modern technológiai fejlesztésnek köszönhetően a Királysoron megszűnik a gőztermelés, ezzel a szén-dioxid kibocsátás is csökken.
A technológia sor alapesetben 7,5 m3/h kezelt víz előállítására képes, mely az egyes berendezések párhuzamos üzemeltetésével 15 m3/h mennyiségig növelhető. A távhőrendszerbe a nyomástartó szivattyúk nyomják be a szükséges mennyiségű, kezelt pótvízet, mellyel egyben biztosítják az állandó nyomásértéket is. A telepített vízkezelő és nyomástartó berendezések automata üzemben működnek, felügyeletüket táveléréssel a fűtőerőmű épületében szolgálatot ellátó személyzet biztosítja.
A fejlesztés eredményeként éves szinten kb. 1500 GJ energia és 80 tonna szén-dioxid kibocsátás takarítható meg.
Az új technológiának otthont adó, 350 m2 alapterületű épület további szűrő- és vízlágyító berendezések későbbi elhelyezéséhez is biztosít szabad területet. Az épület déli homlokzatánál megépített tartályalapra, a meglévő 150 m3-es kezeltvíztartály előtt, a jövőben 4 db, egyenként 100 m3 nagyságú a rendszer gazdaságosabb üzemét biztosító hőtároló tartály telepítésére lesz lehetőség.