-
Az üzempróbák is befejeződtek
Januárban birtokba adják a Fejér-B.Á.L. és az Épkar konzorcium által épített székesfehérvári belgyógyászati tömböt. - számolt be a magyarépítők.hu. Az épület teljes egészében elkészült, minden gépészeti beszabályozás, üzempróba befejeződött.
2024.12.25. -
Iskolafelújítás a megvalósulás útján
A konkrét megvalósulás útjára lépett a Székesfehérvári Szakképzési Centrum komplex projektje, amelynek során 6,4 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével újul meg a centrum hat intézménye. A Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában tartott tájékoztatón nem csak a közel 13 ezer iskolabútor beszerzéséről esett szó, hanem az iskolák épületfelújításának és eszközbeszerzéseinek részleteiről is.
2024.12.18. -
Megnyílt a szárazréti bölcsőde
Új, 28 férőhelyes bölcsőde épült a Bodrogi utcában Feketehegy-Szárazrét gyermekei számára. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg 420 millió forint vissza nem térítendő európai uniós és hazai támogatás, továbbá közel 19 és fél millió forint önkormányzati hozzájárulás segítségével. A Hit Gyülekezete fenntartásában működő intézmény pénteken ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit.
2024.12.13. -
Új iskolabútorok
Új iskolabútorokat kaptak mintegy 850 millió forint értékben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum fenntartásában működő intézmények. A technikumokba összesen 12.810 darab bútor – székek, asztalok, szekrények – érkeztek. A hat iskolában megvalósult beruházásról sajtótájékoztatón számoltak be a Váci Mihály Technikumban, ahol be is mutatták az új, színes berendezéseket.
2024.12.10.
Környezetbarát víztechnológiai fejlesztés valósult meg a Széphő Zrt.-nél
A távhőszolgáltatásban újnak számító, úgynevezett "membránkontaktoros" eljárásnak köszönhetően, a régi gáztalanításnál kedvezőbb, energiatakarékosabb és környezetkímélőbb vízkezelés épült meg a Bakony utcában.
A beruházás kapcsán dr. Cser-Palkovics András polgármester kiemelte, hogy a Széphő Zrt saját erőből valósította meg az idei, gazdasági szempontból is nehéz évben a jelentős beruházást, ami alapvető közszolgáltatás fejlesztését jelenti és a minőség javítása mellett a biztonságot is szavatolja.
Szólt arról is, hogy a Széphő Zrt. szisztematikusan valósítja meg a kitűzött célokat lépésről-lépésre és példaértékűnek nevezte azt a fejlődést, ami megvalósult a cégnél. A polgármester hozzátette, bízik abban, hogy a támogatási struktúra is úgy tud működni a jövőben, hogy szavatolja a jó és biztonságos működést, garantálja a szolgáltatás minőségét, a munkavállalók megbecsülését, illetve a további fejlesztések megvalósulását.
Szauter Ákos, a Széphő zrt. vezérigazgatója a mostani fejlesztésről szólva elmondta, hogy a beruházás a távhőszolgáltatás rendkívül fontos elemével, a távhő rendszerbe betáplált vízzel kapcsolatos.
A víz szállítja a hőtermelő telephelyről a hőt a fogyasztóhoz, így kezelni kell: a keménységet okozó különböző sókat és a korróziót okozó gázokat is kivonják belőle, hogy olyan vizet kapjanak, ami már alkalmas arra, hogy betáplálják a távhő rendszerbe. A beruházás Szauter Ákos szerint újabb mérföldkő abban a tekintetben is, hogy ki tudják majd telepíteni a Királysori kapacitást, ehhez azonban további lépésekre is szükség van. Elmondta, hogy a most megvalósult környezetbarát, biztonságos, modern technológiai fejlesztésnek köszönhetően a Királysoron megszűnik a gőztermelés, ezzel a szén-dioxid kibocsátás is csökken.
A technológia sor alapesetben 7,5 m3/h kezelt víz előállítására képes, mely az egyes berendezések párhuzamos üzemeltetésével 15 m3/h mennyiségig növelhető. A távhőrendszerbe a nyomástartó szivattyúk nyomják be a szükséges mennyiségű, kezelt pótvízet, mellyel egyben biztosítják az állandó nyomásértéket is. A telepített vízkezelő és nyomástartó berendezések automata üzemben működnek, felügyeletüket táveléréssel a fűtőerőmű épületében szolgálatot ellátó személyzet biztosítja.
A fejlesztés eredményeként éves szinten kb. 1500 GJ energia és 80 tonna szén-dioxid kibocsátás takarítható meg.
Az új technológiának otthont adó, 350 m2 alapterületű épület további szűrő- és vízlágyító berendezések későbbi elhelyezéséhez is biztosít szabad területet. Az épület déli homlokzatánál megépített tartályalapra, a meglévő 150 m3-es kezeltvíztartály előtt, a jövőben 4 db, egyenként 100 m3 nagyságú a rendszer gazdaságosabb üzemét biztosító hőtároló tartály telepítésére lesz lehetőség.