Volán-csoda Klagenfurtban: 6-3 a Fehérvárnak!

Amilyen ritkán nyert korábban Klagenfurtban, olyan simán intézte el ezúttal az EBEL emblematikus csapatát a Fehérvár AV19. A remeklő kapus, Rajna Miklós 93%-kal védett, Frank Banham, Kovács Csaba és Bartalis István egyaránt 3-3 ponttal zárt, de a nagyszerű csapatmunka volt a 6-3-as siker záloga. Ezek után talán van remény, hogy vasárnap a Ljubljana sem lesz újra mumus Fehérváron...
A Volán-Olimpija meccset élőben közvetítjük itt a szekesfehervar.hu-n!
2014.09.19. 21:40 |
Amilyen ritkán nyert korábban Klagenfurtban, olyan simán intézte el ezúttal az EBEL emblematikus csapatát a Fehérvár AV19. A remeklő kapus, Rajna Miklós 93%-kal védett, Frank Banham, Kovács Csaba és Bartalis István egyaránt 3-3 ponttal zárt, de a nagyszerű csapatmunka volt a 6-3-as siker záloga. Ezek után talán van remény, hogy vasárnap a Ljubljana sem lesz újra mumus Fehérváron...

Csak két és fél perc telt el, amikor a Klagenfurt emberelőnyből vezetést szerzett, vagyis nem úgy tűnt, hogy akár már az első harmadot előnyben zárhatja a Fehérvár. De amíg hazaiaknak csak létszámfölényben ment a góllövés, a mieinknek erre nem volt szüksége: az első tíz percben Banham és Sarauer is betalált, sőt, miután kaptunk egy újabb gólt emberhátrányban, jött Szirányi... A gólerős bekk góljával 3-2-es vezetéssel mehetett pihenni a Volán, de olyannyira nem tespedt el a szünetben, hogy a második harmad felénél már három gól volt az előnye! Előbb LoVecchio, majd lettős emberelőnyben Banham keserítette el a hazai kapust, Pekka Tuokkolát.
2-5 után az utolsó játékrészben csoda kellett volna a Klagenfurtnak, de a rekordbajnok csak két perccel a vége előtt tudott szépíteni, ráadásul még abban a minutumban emberhátrányba került, amit a szezonban eddig remeklő Kovács Csaba ki is használt. A csapatkapitány ezzel 3 ponttal zárt (1+2), akárcsak Banham (2+1) és a nagyon hasznos Bartalis (0+3), és kiemelendő, hogy a 30 lövést kapó Rajna nagyszerű tartást adott a csapatnak. Megvan az első idegenbeli siker, most pedig a szinte mumusnak számító Olimpija Ljubljana következik, vasárnpa, 17.30-kor hazai pályán. A szlovének még nem szereztek pontot, anyagi gondok gyötrik őket, de a Volán ellen valahogy mindig összeszedik magukat.... Hogy ezúttal sikerül-e legyőzni a mumust, az vasárnap kidrül - a meccs látható lesz élő online-közvetítésünkben itt, a szekesfehervar.hu/elo címen.

Klagenfurt AC - Fehérvár AV19 3-6 (2-3, 0-2, 1-1)
Gl.: Hundertpfund (2), Koreis, illetve Banham (2), Sarauer, LoVecchio, Szirányi, Kovács

Fotó: Soós Attila (albavolanhockey.hu)