Volán-gála az év első fehérvári mérkőzésén

Ami Angliában a foci, nekünk a hoki: az év első napján meccset rendeztek. A Fehérvár AV19 a Ljubljana ellen kezdte 2015-ös hadjáratát. Remekül! A korábbi mumus szlovének ellen szinte gálázott a Volán, két harmad alatt edlöntve a meccset. Kovács és Kóger duplázott, a csapat pedig a szezonban most nyert a legnagyobb különbséggel. Emlékezetes évnyitó volt!
Fehérvár AV19 - Olimpija Ljubljana 7-0
2015.01.01. 17:24 |
Sokszor volt már kellemetlen ellenfél Fehérváron az Olimpija, az új év hajnalán mégis abban bíztunk, jó alaphangot ad meg ellene 2015-re a Volán. 35 másodperc után máris helyzete volt Sarauernek, igaz, Engstrandnak is védenie kellett a túloldalon. Kollégája, Chiodo nem győzte kapkodni a fejét és a korongot az össztűzben, de emberelőnyben is gól nélkül nyomott a Volán. Végre aztán a 16. percben az eltiltásból visszatérő Banham bekotort egy kipattanót. Ez meghozta az áttörést: zsinórban kihagyott húsz (!) emberelőny után Sarauer kihasznált egyet, amit a videózás sem vonhatott vissza. Kétgólos előnyt kamatozott az első harmad óriási fehérvári fölénye (kapuralövés: 13-1...).
Három perc sem telt el a másodikból, amikor Bartalis remek összjáték után korcsolyával becsúsztatta az újabb Volán-gólt, az addig látottak gálát ígértek. Egy végletekig megrajzolt előny-figurából Kovács húzta be az újabb mattot, és még mindig nem jártunk a meccs felénél. A két csapat közti különbségre jellemző volt, hogy egy ízben a vendégek, elcserélve magukat, másodpercekig többen voltak a pályán, de még akkor is beszorultak... Az ezért kapott előnyt aztán újfent Kovács értékesítette - hol volt már az előző meccsek sikertelen fórjátéka? Az EBEL-ben régen látott hatalmas fölényben játszott a Volán, méltán ünnepelt a teltházas közönség. Két harmad alatt eldőntötte a meccset a hazai csapat.
A harmadikben érződött is, hogy már nem maradt izgalom, de azért a kiállítások mutatták, nem aludtak bele teljesen a meccsbe a felek. A két együttes szeptemberi fehérvári találkozóján szintén lenullázott Olimpija próbálkozott a becsületgól megszerzésével, de nem lőtte, hanem kapta a következőt. Kóger egy buli után csúsztatott a cserekapus, Sila lábai közt a kapuba, majd slusszpoénként megint az amerikából hazatért fehérvári csatár értékesített egy emberelőnyt. Óriási különbség volt a csapatok között, a játék minden elemében sokkal jobb volt a szezonbéli legnagyobb különbségű győzelmét arató Volán. Ha minden nap olyan lesz 2015-ben, mint az első, még sok öröm vár ránk a fehérvári jégcsarnokban!

Fehérvár AV19 - Olimpija Ljubljana 7-0 (2-0, 3-0, 2-0)
Gl.: Kovács (2), Kóger (2), Banham, Sarauer, Bartalis.