-
Ismét látogatható a Nemzeti Emlékhely
A tavasz beköszöntével ismét megnyitotta kapuit az érdeklődők előtt az egykori koronázóbazilikát bemutató Nemzeti Emlékhely – Középkori Romkert. A megváltott belépővel egyúttal a Koronázó Bazilika Látogatóközpont is felkereshető!
2025.04.04. -
Palestrina-kurzus a Zeneiskolában
Az 500 éve született zeneszerző, Palestrina műveiről, alkotói munkájáról, a reneszánsz korról is szó lesz a Palestrina-kurzuson, amelyet dr. Herczog János zenetudós tart Székesfehérváron. Az előadásra, amely április 7-én, hétfőn 18 órakor kezdődik a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI koncerttermében, minden érdeklődőt szeretettel várnak!
2025.04.04. -
Él minden jobb magyarnak lelkében
Folytatódott a Kodolányi János Egyetem Szabadegyeteme, "Él minden jobb magyarnak lelkében" címmel. Az előadáson a legnagyobb magyar, Gróf Széchenyi István miniszterelnöksége került a középpontba.
2025.04.04. -
Történelmi bélyegek a Hétvezérben
Folytatódott a Székesfehérvár Városi Bélyeggyűjtő Kör iskolai bélyegbemutató programja, mely a székesfehérvári általános iskolákat látogatja végig. A Hét Vezér Általános Iskolába a Humán hét keretében egyebek mellett történelmi bélyegeket is megcsodálhattak a gyerekek.
2025.04.04.
Vuk, Szaffi és a többiek emlékkiállítás nyílik a Gárdonyiban

A 2009-ben elhunyt Dargay Attila Balázs Béla-díjas, érdemes és kiváló művészt a Vuk, a Pom Pom meséi, a Lúdas Matyi alkotójaként is ismerhetjük. Dargay nem csak rajfilmeket csinált, hanem képeskönyvek és képregények alkotója is volt. Képregényei megjelentek többek közt a Pajtás magazinban, a Hahotában és a Fülesben. Dargay Attila első egészestés rajzfilmje a Fazekas Mihály azonos című műve nyomán készített Lúdas Matyi volt.
Az 1981-ben készített Vuk a három évvel később készített Macskafogó mellett a legendás magyar animáció csúcsa. Hatalmas siker is volt, Dargay Attila évekkel később mesélte, hogy amikor először vetítették a televízióban, teljesen kiürültek a játszóterek, minden gyerek otthon csücsült a tévét lesve. Az 1984-ben készített Szaffi végtelenül bájos és izgalmas mese, ami a női címszereplő miatt elsősorban az éppen öntudatukra ébredő kislányok kedvence.