-
Beethoven tavasza
A Somorjai sorozat keretén belül lesz hallható az Alba Regia Szimfonikus Zenekar Beethoven tavasza című koncertje április 5-én szombaton 19 órakor a Szent István teremben. Az est dirigense Dobszay Péter Junior Prima-díjas karmester, az együttes művészeti vezetője lesz.
2025.04.01. -
Szabadegyetem tavasszal
Szabadegyetemi programsorozatot hirdetett a tavaszi szemeszterben a Szegényeket Támogató Alapítvány, a Kodolányi János Egyetem és a Széchenyi Társaság Él minden jobb magyarnak lelkében címmel. A következő előadásra 2025. április 3-án, csütörtökön 18 órakor kerül sor az egyetem épületében.
2025.04.01. -
Szívből-nőktől
Szívből-nőktől címmel rendeztek dzsessz dalestet a Szent István Művelődési Házban. A koncerten Stirbu Viktória és Kiss Dóra énekművészek vezették el a közönséget a szerelem birodalmába.
2025.03.31. -
Nagyböjti hangverseny
Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar 2024/25-ös Ünnepi sorozatának záró estjét tartották a Budai úti Református templomban.
2025.03.31.
Zenefűvészet - új kiállítás a Fekete Sas Patikamúzeumban

Új területre kalauzolja el Kopiás Gabriella művésztanár Zenefűvészet elnevezésű, botanikai témájú illusztrációkból rendezett kiállítása a látogatókat. A botanikai festészet a növények ábrázolásával, textúrájával, formájával és színeivel foglalkozik, élethű természet ábrázolásról szól. Az alkotó képeit bemutató tárlatot a székesfehérvári Szent István Király Múzeum Fekete Sas Patikamúzeumában tekinthetik meg az érdeklődők.
A különleges kiállítást L. Simon László, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója nyitotta meg, aki a művészeti ág tudományos oldalát emelte ki köszöntőjében.
"Nagyon régi képzőművészeti világba illeszkedik bele ez az úgynevezett botanikus festészet, amely sokáig elsősorban illusztrációs, mondhatni tudományos célokat szolgált, hiszen a botanikusok által föltárt, tudományosan leírt növényeket kellett ábrázolni nagyon részletgazdagon és ez egy olyan szintre fejlődött, hogy esztétikai értelemben önértékkel bír, nagyon szép alkotások jönnek létre."
„A botanikus festészet azért szólít meg, mert a növényeket, a teremtett világot tanulmányozva magunk is részt vehetünk egy teremtő, alkotó folyamatban: amikor ráhangolódunk a virágok finom kis rezdüléseire talán csendesebbek, szerényebbek és ünnepélyesebbek leszünk; csodálni kezdjük a virágok tulajdonságait, gyógyító hatását, illatát, miközben művészként új, egyedi fényben tüntethetjük fel őket.” – vallja Kopiás Gabriella.