-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Ziffer Sándor a műkereskedelemben - Martos Gábor előadása a képtárban
Január 22-én a Van, aki marad… című Ziffer-kiállításhoz kapcsolódva hallhatunk előadást kizárólag arról, hogyan szerepeltek az elmúlt években, illetve hogyan szerepelnek ma Ziffer Sándor munkái a műkereskedelmi piacon.
Martos Gábor bemutatja a leütési árak alakulását; külföldön – Romániában/Erdélyben, illetve Nyugat-Európában – és persze főleg itthon legdrágábban elkelt munkáit, hogy hogyan viszonyulnak ezek más nagybányai festők alkotásainak aukciós áraihoz. Szó lesz általánosabban arról is, hogy mi befolyásolja egy-egy művész munkáinak műkereskedelmi szereplését, árainak alakulását, piaci sikereit vagy kudarcait.
Martos Gábor PhD műkereskedelmi szakíró 2000 óta foglalkozik a műkereskedelem elméleti kérdéseivel, több száz cikket írt hazai és külföldi lapokba.
2011-ben az ELTE Filozófiatudományi Doktori iskolájában – Magyarországon elsőként – doktori fokozatot szerzett a témában. 2013-ban jelent meg Műkereskedelem – Egy cápa ára című kötete. 2014-ben A tőzsdeügynök képei – Egy ismeretlen magyar műgyűjtő és kollekciójának története című könyve, 2018-ban pedig „Ilyet én is tudok…” – Sokmilliós művek kalapács alatt című kötetében az absztrakt/nonfiguratív művészet szereplésének aspektusából elemezte a világ és Magyarország műkereskedelmi piacát. Martos Gábor a CCA – Kortárs Műgyűjtő Akadémia állandó előadója, a papageno.hu kulturális weboldalon Senki többet? cím alatt rendszeresen jelennek meg blogbejegyzései a világ és Magyarország műkereskedelmének érdekességeiről.