253 perc kiállítás, és vereség a Red Bull Salzburg ellen

Az Erste Bank Eishockey Liga 21. fordulójában a bajnoki címvédő Red Bull Salzburgot fogadta az Alba Volán SC. Az osztrák bajnokság utóbbi fordulójában fáradtan gyengélkedő fehérváriak a Red Bull ellen sokáig szoros csatát vívtak, de a kiállításrekorddal zárult összecsapáson egy ötperces büntetés megpecsételte a Volán sorsát. A Red Bull győzelmével az Alba Volán sorozatban negyedik mérkőzésén nem szerzett pontot.
2008.11.16. 22:13 |

A találkozó hatodik percében Hughes szerzett vezetést a vendégeknek, majd a 16. percben Ocskay emberhátrányból egyenlített. A második játékrész gólt nem csak rengeteg kiállítást hozott, és a záró harmadban is sok időt töltöttek a játékosok a büntetőpadokon. Ryan Bonnit például térdhasználat miatt küldték ki öt percre, és ezt a Salzburg gólokkal büntette. Az 52.-ben Trattnig, az 56.-ban Scalzo talált Hetényi kapujába, az 1-4-es végeredményt pedig Hughes üreskapus góllal állította be az 59. percben.

ALBA VOLÁN–RED BULL SALZBURG 1–4 (1–1, 0–0, 0–3)

Székesfehérvár, 3300 néző,
 Vezette: Altersberger, Jelinek, Hütter, Widmann (osztrákok)

ALBA VOLÁN: HETÉNYI – Tokaji, Horváth A., Palkovics, Ocskay, Fekete – Bonni, Bytröm, Couture, Martz, Kovács Cs. – Martens, Forsyth, Sofron, Nagy G., Hegyi Á. – Ondrejcík, Jobb, Benk, Fodor

RED BULL SALZBURG: PARISE – Harand, Rebek, Pewal, Koch, KALT – Scalzo, Siklenka, Latusa, Foster, TRATTNIG – Cibulskis, Sweatt, McDonough, Schwab, Hughes – Isopp, Mairitsch, L. Draschkowitz, C. Draschkowitz

Gólok: 15:23: Ocskay, eh., ill. 5:06: Hughes (Kalt), 51:40: Trattnig (Koch, Kalt – ee.), 55:21: Scalzo (Kalt – ee.), 59:00: Hughes (ük)

Kiállítások: 45+10 perc fegyelmi (Forsyth)+3 végleges fegyelmi (Bonni, Couture, Fodor)+végleges kiállítás (Couture) ill. 46+2x10 perc fegyelmi (Trattnig, Kalt)+végleges fegyelmi (Sweatt)+végleges kiállítás (Trattnig)