-
30 éve dolgozik az elesettekért
Zsabka Attila 1994 októberében csatlakozott az akkoriban már két éve működő Kríziskezelő Központhoz és harminc éve tartozik hivatalosan munkakörébe a hajléktalanellátás. A tenni akarás, az elesettek felé fordulás, a segítségnyújtás azonban már előtte is része volt a mindennapjainak.
2024.11.16. -
Interjú Patik Ferenccel
Víziváros új önkormányzati képviselőjének Székesfehérvár az otthona, a szülővárosa, melynek rengeteget köszönhet, ezért is vállalkozott arra, hogy következő éveit a város és a városrész szolgálatára tegye fel. Patik Ferenc számára az Akóts-malom és a Fűtőerőmű területei is adnak bőven feladatot, folytatni kívánja a zöldfelületek növelését, a kereszteződések, zebrák biztonságosabbá tételét és a közbiztonság erősítését.
2024.10.28. -
A felelősség most jóval több!
A Köfém lakótelep tízemeleteseitől Ráchegy és Búrtelep kertvárosias utcáin át egészen Börgöndig húzódik Székesfehérvár legnagyobb választókerülete, amelynek minden négyzetméterét jól ismeri Békési Ferencné Ági.
2024.10.25. -
Az együttgondolkodásban hiszek!
Szontaghné Kovács Erika, Feketehegy-Szárazrét és Szedreskert megválasztott új képviselője már túl van élete első lakossági fórumán, ahol nyitottan, sok-sok kérdéssel és kéréssel fogadták őt a körzet lakói. A képviselő közel egy évtizeden át dolgozott a szociális szférában tevékenykedő civil szervezetekkel, így nem véletlen, hogy szociális tanácsnokként az ő mindennapjaikat is segítheti majd önkormányzati munkája során.
2024.10.21.
30 éves a Wathay Ferenc Cserkészcsapat - Fehér György parancsnokkal beszélgettünk
„A cserkészet egy 113 éves mozgalom, a brit hadsereg altábornagya, Robert Baden-Powell alapította, aki katonatiszti tapasztalatai alapján 1908-ban könyvet írt az ifjúságnevelésről.
Ez az ifjúságnevelő mozgalom és módszer három pilléren áll: Isten, család és hazaszeretet.
A cserkészet nagyon gyorsan elterjedt a világban; Magyarországon 1912-ben alakult meg a szövetség, a mozgalom a két világháború között élte a fénykorát. 1933-ban Magyarországon, Gödöllőn volt a cserkész világtalálkozó, a jamboree.
1948-ban a Magyar Cserkészszövetség vagyonát, infrastruktúráját, cserkészházakat, csónakházakat elvették és integrálták az Úttörőszövetségbe. 1988-ban, a rendszerváltás hajnalán indult újra a mozgalom, 1989-ben a Magyar Cserkészszövetség volt az első civil szervezet amit az új civil törvény alapján bejegyeztek.” - foglalta össze a mozgalom nemzetközi és magyarországi történetét Fehér György cserkészparancsnok.
„Idén lesz harmincadik évfordulója a Wathay Ferenc Cserkészcsapat fennállásának, 1990 őszén alakultunk meg, első fenntartók a Munkácsy Mihály iskola volt, 1994-ben fenntartót váltottunk és átmentünk a Prohászka Plébániára, ahol azóta is működünk.” - emelte ki Fehér György.
„Magam úgy kerültem kapcsolatba a cserkészettel, hogy 1990-ben közösséget kerestünk az akkor tíz esztendős fiamnak. A Prohászka templom akkori káplánja, Ulrich Ágoston atya javaslatára felkerestük Pásztor Józsi bácsit, a Wathay Ferenc Cserkészcsapat alapítóját. A fiam cserkész lett és 1992-ben Józsi bácsi tőlem is megkérdezte, hogy nincs-e kedvem beállni? Volt kedvem, 1993-ban tettem fogadalmat, azóta vagyok cserkész, aztán ranglétrát végigjárva segédtiszt, majd cserkésztiszt lettem, 1995-től pedig a csapat parancsnoka vagyok.” - tette hozzá Fehér György.
„Harmincadik évfordulós terveinket a járvány egy kicsit szétverte, de tervezzük, hogy őszre szervezünk egy olyan eseményt, amelyre meghívunk mindenkit, aki valaha ennek a csapatnak a tagja volt. Nyári táborunk is lesz, Csepelen, az ottani csapat központjában, ahol szintén megemlékezünk.
A csapatunk létszáma egyébiránt változó, most mintegy negyvenen vagyunk a kiscserkészektől a 90 éves Hada Tibi bácsiig és jelenleg - hála Istennek - felfelé megyünk és vannak újoncaink is. Ha elmúlik ez a vírusos időszak, akkor újra várjuk a jelentkezőket.” - zárta gondolatait Fehér György, a Wathay Ferenc Cserkészcsapat parancsnoka.