4:1-es Fehérvár FC győlelem a Sóstón a Paks ellen

2008.10.05. 10:37 |
 Négy gólt rúgott az FC Fehérvár a Paksnak, amely ugyan a vezetést még megszerezte a találkozó elején, de utána már csak egy csapat volt a pályán. Az FC Fehérvár zsinórban harmadik győzelmét aratta. A nagy nehezen kivívott felcsúti kupasiker és a DVTK ellen idegenben 1-0-ra megnyert mérkőzés után, a Paksot vendégül látva gólzáporos, 4-1-es győzelmet aratott a Vidi. Varga István vezetőedző elégedett volt a játékkal, ugyanakkor kiemelte, hogy több gólt is rúghatott volna az FC Fehérvár. Fotó: http://www.videotonfc.hu/

A 7. percben a Paks szerzett vezetést, Koller Ákos hibája után Kiss Tamás bombázott a léc alá (0-1). A gól után magához ragadta az irányítást a Fehérvár, és több kihagyott helyzet után a 29. percben egyenlített: Farkas Balázs szöglete után Goran Vujovic 7 méterről fejelt a kapuba (1-1). A második játékrészt a Paks kezdte jobban, ám gólt nem sikerült szerezniük a vendégeknek, a Fehérvár viszont jól használta ki a helyzeteit: a 61. percben Milan Pavlicic lövése után a labda a lécről vágódott a mezőnybe, a kipattanót Sitku Illés 5 méterről, ollózó mozdulattal juttatta a kapuba (2-1). A 65. percben is eredményes volt a Fehérvár, Pavlicic újabb lövése után a labda a kapusról pattant ki, s a jól helyezkedő Vujovic közelről a hálóba talált (3-1). A hajrában megszerezte negyedik gólját is a hazai gárda, Pavlicic passza után Kulcsár Tamás 16 méterről a jobb sarokba helyezett (4-1).