-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
5-10 százalékos árbevétel növekedést tervez idén a Videoton
Az első negyedév kedvező adatai alapján 5-10 százalék közötti árbevétel-növekedést tervez az idei évre a Videoton. A jelenleg csaknem nyolcezer munkavállalót foglalkoztató fehérvári cégcsoport idei tervei között további energia megtakarítás, a logisztika optimalizálását segítő technológiai fejlesztések, korszerűsítések, valamint újabb üzletszerzések szerepelnek. Beruházásra tíz év átlagban mintegy 4 milliárd forintot fordított a Videoton, de tavaly a válság következményeként ez csak 2,5 milliárd forint volt. A vállalatnak a 2009-es év során egyébként 3 milliárd forinttal nőtt a saját tőkéje.
2010.04.05. 21:37 |
Az első negyedév kedvező adatai alapján 5-10 százalék közötti árbevétel-növekedést tervez az idei évre a Videoton. A 100 százalék magyar tulajdonú, elektronikai alkatrészeket gyártó vállalat versenytársainál erősebben került ki a válságból és fejezte be a múlt évet - mondta Sinkó Ottó a cég vezérigazgatója.
A mintegy 20 jelentős termelővállalatot és több kisebb céget tömörítő integrált szerződéses gyártó és gyártási szolgáltatást végző vállalatcsoport 2009. évi konszolidálás előtti bruttó árbevétele 12 százalékkal kevesebb a 2008-ban elért 96 milliárd (konszolidáltan 81,5 milliárd ) forintnál, s bár az üzemi eredménye is kisebb lett a tavalyelőttinél, a visszaesés nem számottevő.
"Olyan eredményeket értünk el, amelyek pénzügyileg is alátámasztják idei terveinket, s a már folyamatban levő akvizíciók megvalósítását. Két főkockázati pontot látunk ebben az évben: az autóipar lehetséges visszaesését és a forint túlzott megerősödését. Ha ezek nem következnek be, meglesz az 5-10 százalék közti növekedés"- hangsúlyozta a vezérigazgató.
A jelenleg csaknem nyolcezer munkavállalót foglalkoztató fehérvári cégcsoport idei tervei között további - egyebek között a költség- és energia megtakarítást, a logisztika optimalizálását segítő - technológiai fejlesztések, korszerűsítések, valamint újabb akvizíciók, - üzletszerzések - szerepelnek.
A tervezett akvizíciók közül a legjelentősebb az ukrajnai. A Videoton több mint egy éve vetette meg a lábát Munkácson, ahol már több száz munkavállalót foglalkoztat. Ha - várhatóan még az idén - megvalósul az ottani vállalat privatizációja, tovább nő a Videoton létszáma és emelkedhet az árbevétele is. A tervek szerint a cégcsoport az idén mintegy 3 milliárd forintot költ technológiai fejlesztésekre, beruházásokra. Ez az összeg elsősorban a technológiai színvonal növelését szolgálja. Az akvizíciókra szánt összeg idén meghaladja az 1 milliárd forintot, ami jelentősen magasabb a korábbiaknál.
Beruházásra tíz év átlagban mintegy 4 milliárd forintot fordított a Videoton, de tavaly a válság következményeként ez csak 2,5 milliárd forint volt. A Videoton tíz éve nettó betétes. Saját tőkéje jelenleg 70 milliárd forint, és folyamatosan növekszik, mivel az eredmény döntő hányada "benne marad" a vállalkozásban. Ennek köszönhetően 2009-es év során 3 milliárd forinttal nőtt a saját tőke.