A 3-2 csodája - Az Alba Volán ismét nyert az EBEL-ben

Az Erste Bank Liga harmadik fordulójában az előző kiírás döntőse, azonban idén még pontot nem szerző Olimpija Ljubljana otthonában korcsolyázott jégre az Alba Volán SC, és a székesfehérvári hokisok tovább szárnyaltak az osztrák jégkorong bajnokságban. A Volán harmadik győzelmét aratta az EBEL-ben és továbbra is 100%-os. Olimpija Ljubljana – Alba Volán SC 2-3 (1-1, 1-2, 0-0)
2008.09.26. 23:05 |

A 15. percben Palkovocs Krisztián szerzett vezetést, de a 17. minutumban emberelőnyből egyenlített a szlovén alakulat Zupancic révén. A második harmadban többet támadott az Olimpija, s ennek eredményeként Zupancic ismét betalált, a 24. percben fordítottak a hazaiak.
 Hiába játszott fölényben a Ljubljana, a 38. percben előbb Fekete Dániel egyenlített, majd 19 másodperccel később a próbajátékon tevékenykedő finn center, Juhamatti Yli-Junnila is bevette Morrison ketrecét. Az utolsó játékrészben már nem rezdültek a hálók, így az új légiós találatával nyert az Alba Volán ismét 3-2 arányban az EBEL-ben, és ezzel továbbra is hibátlan.
 Folytatás vasárnap 18 órától Székesfehérváron a Villach ellen.

Olimpija Ljubljana – Alba Volán SC 2-3 (1-1, 1-2, 0-0)