-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
A 99 esztendeje született M. Tóth István festőművészre emlékezik a Múzeum
99 éve született M. Tóth István festőművész.
A Székely Bertalan-díjas, Székesfehérárért Emlékérmes alkotó leginkább tájképeiről, természetet megörökítő festményeiről volt ismert, és sok Petőfi iskolás tanítvány emlékszik még rá.
Az ’M’ a maroshegyi származást őrzi, amire mindig büszke volt.
„Alkotásai nem feltétlenül galériákban, kiállításokon lelhetők fel, több más, így például pszichiátriai rendelőkben is. Nem véletlenül. Képei gyógyítanak, tanítanak, szórakoztatnak, értékeket adnak. M. Tóth István ezzel együtt vált halhatatlanná számunkra.” – olvasható a 2006-os halálakor honlapunkra kikerült visszaemlékezésben.
A Városi Képtár – Deák Gyűjtemény válogatásában az 1990-es évek alkotásaiból megnézhetjük a Hazafelé című olajképet, a vegyes technikával készült Királyi családot és a Figurák és kapukert című alkotást is. A közösségi oldalon a Kálmáncsehi-szoborról készített grafika és a Szeretem ezt a várost sorozat egyik lavírozott tusrajzával ajánlják a művészetbarátok figyelmébe az összeállítást.