A bajnokot fogadta az Alba Volán

Nem adta fel a reményt az EBEL 10. helyén tanyázó Alba Volán SC, hogy az osztrák pontvadászat legjobb nyolc csapata közé kerüljön, a hátralevő 14 mérkőzésen minél több győzelmet kíván begyűjteni, és nem titkoltan a már szinte biztos play-off tag Red Bull Salzburg ellen is a pontszerzés reményében korcsolyázott jégre. Alba Volán SC – Red Bull Salzburg – (1-1, 0-1, 1-2)
2009.01.04. 19:31 |

Nagy iramban kezdtek a csapatok, de az első percekben az Alba Volán, és a Red Bull Salzburg játékosai sem veszélyeztettek igazán, így eshetett meg, hogy a vendégek tulajdonképpen helyzet nélkül szereztek vezetést a 4. perc elején Manuel Latusa révén, aki egy levegőben szálló korongba csapott bele. A fehérváriakat csupán egy pillanatra vetette vissza bekapott gól, és máris a rohamok sorára indultak. Még ugyanabban a minutumban Guerriero veszélyeztetett, de Parise védett. Ezt követően nem sikerült gólra váltani egy emberelőnyt, csupán a ketrec mellé suhantak a korongok, majd Kalt és Forsyth keménykedése után négyre fogyatkoztak mindkét oldalon a mezőnyjátékosok, és ez feküdt a Volánnak. A 7. percben Ocskay keresztpassza Palkovics Krisztián találta meg, aki bekorizott a harmadba, és bombáját nem foghatta a vendégek kanadai hálóőre, 1-1. Rögtön az egyenlítő találat után Guerriero fordíthatott volna, de Parise a helyén volt, éppúgy, mint Martens közeli kísérleténél. A 11. percben Trattnig tornáztatta meg Szuper leventét, Ocskay lökete pedig a Red Bull kapusában halt el, a 17. percben pedig Sofron közelről lőtt a kapusba.

A második harmadot Kóger Dániel fonák húzása indította, amit Szupernek kellett hárítania. Nemsokára érkezett a válasz, Ocskay és Horváth András korongját is megfogta Parise kapus. Ocskay kétperces büntetése alatt Bootland lőtt nagy helyzetben a kapu fölé, majd a 26. percben latusa ziccerét védte bravúrral Szuper. Harand is megtornáztatta a fehérvári hálóőrt, és az egyre inkább lendületbe jövő Red Bullt az újabb emberelőnynél már nem lehetett megállítani. A 31. percben Harand és Hughes játszottak össze, majd középen Foster kapta a pakkot, aki a hálóba helyezett, ismét vezetéshez jutott a Salzburg. A fehérvárisk hiába próbálkoztak, a vendégek jól zártak, olyannyira, hogy a harmad vége felé még emberelőnyből sem volt képes komolyabb helyzetet kialakítani a Volán. A legforróbb jelenet Palkovics nevéhez fűződik, akinek lövése lecsorgott egy védőről és a korong a kapu mellé csúszott.

Jól indult a záró periódus. A 44. percben egy buli után Ocskay passzolt hátra, Palkovics Krisztián egy igazítás után bombázott a hálóba, megint egyenlített a Volán. Azért érezni lehetett, hogy a Red Bull jobban teszi-veszi a korongot, Trattnig figyelmeztetett, majd egy lendületes osztrák akciót Fekete állított meg úgy, hogy botját magasan tartotta, 2+2 perces kiállítást kapott érte. Ez meg is pecsételte a fehérváriak sorsát. Az 51. percben egy Szuperről lecsorgó korongot Rebek paskolt a gólvonal mögé, harmadszor is előnyt szerzett a Salzburg. A hajrában kétszer emberelőnyben játszatott az Alba, de Ted Sator tanítványai ezen a meccsen is képtelenek voltak fórból betalálni, és így nem is lehet mérkőzést nyerni. Az 59. percben Mairitsch adta meg a kegyelemdöfést, és aratott ezzel 4-2-es diadalt a Red Bull Fehérváron.
Az Olimpija kikapott, viszont a Graz nyert, így a Volán már öt pontra van a rájátszást érő nyolcadik helytől.

Alba Volán SC – Red Bull Salzburg – (1-1, 0-1, 1-2)

Székesfehérvár, 2800 néző
 Vezette: Dremelj (Hribar, Rakovic)

AV: Szuper – Tokaji, Horváth (1), Fekete, Ocskay (2), Palkovics 2, Martens, Bonni, Kovács, Martz, Guerriero, Jobb, Byström, Forsyth, Nagy, Sofron, Hegyi, Ondrejcik, Vaszjunyin. Vezetőedző: Ted Sator

Red Bull: Parise – Sweatt, Harand (1), Koch, Trattnig, Pinter (1), Cibulskis, Rebek 1(ee), Foster 1(ee) (1), Hughes (2), Kalt, Mitterdorfer, Welser, Latusa 1, Bootland, Mairitsch 1, Untergannschnigg, Fischer, Kóger, Heinrich. Vezetőedző: Pierre Pagé

Kiállítások: 14 ill. 14 perc +10 perc fegyelmi (Bootland, Harand) + végleges fegyelmi (Bootland)