-
Kerülővel jut csak be a kórházba
Lezárják április 12-én, szombaton, a Szent György Kórház Hunyadi utca felőli Gombaporta bejáratát, munkavégzés miatt. Ebben az időszakban, kerülőúton, a függőfolyosó alatti hátsó lépcsőházi bejáraton keresztül tudnak majd bejutnai a betegek és a hozzátartozók.
2025.04.11. -
Közgyűlési összefoglaló
Pénteken délelőtt tartotta soros ülését Székesfehérvár MJV Önkormányzatának Közgyűlése. Döntöttek a képviselők megannyi általános és középiskola bútorzatának és sporteszközeinek teljes megújításáról, három elekromos midibusz beszerzéséről és utcafelújításokról is. A testületi ülésen, egyhangú szavazással új színházigazgatói pályázat kiírásáról is döntött Székesfehérvár Közgyűlése.
2025.04.11. -
MI és emberkép
A Tarsoly Ifjúságért Egyesület Közéleti Klubjában ezúttal Major Gyöngyi tartott előadást. A közgazdász az ember és a mesterséges intelligencia kapcsolatáról és jövőjéről beszélt.
2025.04.11. -
Önkormányzati csúcstalálkozó
Önkormányzati csúcstalálkozót szervezett Székesfehérvár abból az apropóból, hogy városunk idén is elnyerte, az Egyensúly Intézet tudományos kutatása alapján, az ország legfejletebb városa címet.
2025.04.10.
1956 - a Bazilikánál emlékeztek és imádkoztak a történelmi egyházak

„Az 1956-os forradalom az emberi méltóság forradalma volt. Az éveken át porig alázott, évezredes értékrendjétől, lelki kapaszkodóitól intézményesen megfosztott, alattvalóként kezelt nemzet felegyenesedett, és kínzói szemébe büszkén tekintve, benzines palackokkal és kézi fegyverekkel felvette a harcot az elnyomó gépezet páncélosaival. Aztán a forradalmat követő kegyetlen megtorlás megmutatta az elnyomó, szovjet rendszer igazi arcát, sunyi, farizeus mivoltát, de gyengeségeit is. Büszkék lehetünk arra, hogy a pesti srácok, csakúgy, mint a szabadságért fiatal életüket feláldozni kész fehérvári fiatalok a világ legerősebb szárazföldi hadseregével mérlegelés nélkül szembeszállva a vörös birodalom sírásóivá váltak. A túlerő vérbe fojtotta ugyan szabadságharcunkat, de a szovjetunió szétesése a felszín alatt mégis 1956-ban kezdődött el. Az 56-os magyar hősök állhatatosságát Albert Camus méltatta a leghitelesebben, - az 1957. október 23-án megjelent „A magyarok vére” címet viselő írásában, - mely szerint „a legázolt, bilincsbe vert Magyarország többet tett a szabadságért és az igazságért, mint bármely nép a világon. Nehéz nekünk méltónak lenni ennyi áldozatra. A szabadségot ők nem nyerhették el, de egyetlen nap alatt visszaadták nekünk. A magyar vér oly nagy értéke Európának és a szabadságnak, hogy óvnunk kell minden cseppjét.” – mondta el ünnepi beszédében Laczkó Gábor, a Vasvári Pál Általános Iskola igazgatója.

Az imádságos megemlékezés végén, hagyományosan két koszorút helyeztek el a székesfehérvári áldozatok neveit felsorakoztató tábla előtt. Koszorúztak a történelmi egyházak képviselői és a közéleti vezetők; Törő Gábor, országgyűlési képviselő, Dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere, Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, Dr. Petrin László, a Fejér Megyei Kormányhivatal igazgatója, Dancs Norbert, a Székesfehérvári Járási Hivatal vezetője, valamint Szabó András és Szívó István, ezredesek, a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnoksága képviseletében.