-
Napsütéses tavaszi parkok
Egyre színesebbek a tavaszi parkok Székesfehérváron. A zöld és a sárga milliónyi árnyalata megfigyelhető ebben az időszakban a változatosan ültetett növényeknek köszönhetően. Virágba borultak már a vérszilvák városszerte és a héten várhatóan a díszcseresznyék is felöltöznek teljes tavaszi pompájukba.
2025.04.06. -
Családi egészségnap
A Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári központjába szerveztek Családi Egszségnapot szombaton. A programon a gyerekek többek között sorversenyen vehettek részt, a szülők pedig meghallgathatták a Szülők Akadémiája előadását.
2025.04.05. -
Előadás Ybl Miklósról
Ybl Miklós és szülővárosa, Székesfehérvár kapcsolatát, valamint a nagy építészhez immár bizonyítottan köthető épületeket mutatja be Csutiné Schleer Erzsébet építész előadása április 8-án a vármegyei levéltárban.
2025.04.05. -
Fehérvári Diáknapok
A képző-, nép- és iparművészet; fotó, film és a médiakommunikáció kategóriákban nevezett alkotásokból rendezett kiállítás megnyitójával indult a Fehérvári Diáknapok. A beérkezett közel 130 alkotást szakmai zsűri értékelte és minősítette. A háromnapos eseménysorozat a színpadi kategóriák bemutatóival folytatódik szombaton és vasárnap különböző helyszíneken; a versenyprogramot szabadidős programok is színesítik.
2025.04.05.
A biztonságos erdei tűzgyújtást és tűzoltást oktatták gyerekeknek a Pákozdi Pagonyban

Az interaktív foglalkozást és terepi bemutatót erdészeti és katasztrófavédelmi szakemberek tartották, akik úgy látják, az oktatást érdemes egészen fiatalon elkezdeni, hogy a felnövő gyerekek tudatos viselkedésükkel megelőzzék a tűzeseteket, megóvják a környezetüket és az élővilágot.

„Fejér megyében évente 500-600 szabadtéri tűzeset következik be, 99 százalékuk az emberi tényezőnek köszönhető. Ennek kiküszöbölését a lakosság tájékoztatásával lehet elérni.” – fogalmazott Sallai László tűzoltó alezredes, a Székesfehérvári Katasztrófavédelmi Kirendeltség vezetője. Elmondta, ha a természetben kirándulunk, előzőleg érdemes tájékozódnunk, hogy nincs-e tűzgyújtási tilalom, alkalmas-e egyáltalán a kiszemelt terület a tűzrakásra, nincs-e a közvetlen közelben kiszáradt, tűzveszélyes növényzet, aljnövényzet. Lehetőleg kijelölt helyen rakjunk tüzet, vagy ha magunk alakítjuk azt ki, akkor a tűzrakóhely akadályozza meg a lángok továbbterjedését. Szükséges magunkkal vinnünk oltóvizet, esetleg homokot, hogy az égő anyagokat, a parazsat végleg el tudjuk oltani távozáskor. Fontos, hogy az oltás legyen nagyon alapos, ne csak felületes! – hívja fel a figyelmet a szakember.
„Rendkívül fontos nekünk, erdészeknek, hogy az erdei környezetet megóvjuk, megvédjük minden módon, ahogy csak lehet. Ennek egyik útja, hogy a gyerekeknek, a felnőtteknek minél szélesebb körben átadjuk az erdőben való helyes viselkedést. Éppen ezért örülünk annak a szakmai kapcsolatnak, melyet megkötöttünk a katasztrófavédelmi igazgatósággal.” – emelte ki Majoros Gábor, a Vadex Mezőföldi Zrt. vezérigazgatója. Hozzátette, hogy az erdei iskolai foglalkozásaikon több mint 3.600 gyerek vesz részt.
A Pákozdi Pagony erdei foglalkoztató termében a természetben való helyes viselkedésről, a tűzesetek megelőzéséről és a már bekövetkezett tűzek, katasztrófahelyzetek kezeléséről tartott interaktív órát Kálmán Kristóf erdőmérnök és Sallai László katasztrófavédelmi kirendeltségvezető. Ezt követően a gyerekek kimentek a terepre, ahol nagy örömükre, játékosan kipróbálhatták egy tűzoltóautó fecskendőjét, majd a gyakorlatban tanulták meg a helyes tűzrakást és a tűzoltást. A terepi bemutató vidám hangulatban, pillecukor-sütéssel zárult a Pagonyban.