-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
A Doktor24 és az UNION közös cége felvásárolta a LIFE Egészségcentrumot
A közlemény idézte Lancz Róbertet, a Doktor24 Medicina Zrt. vezérigazgatóját, aki elmondta, hogy terveik szerint öt éven belül elérik az országos lefedettséget és modern, jól felszerelt rendelőkben, egységes szakmai protokollok mentén kiszámíthatóan magas színvonalú és elérhető árú ellátást tudnak nyújtani az ország minden pontján. Ennek érdekében a Doktor24-et olyan platformmá alakítják, amely stabil finanszírozási és szakmai hátteret biztosít minden új csoporttag növekedéséhez - tette hozzá.
A közlemény szerint Deák Csaba, emlődiagnosztikai, egynapos sebészeti és járóbeteg-ellátást folytató vállalkozásaiból 2011-ben hozta létre a LIFE Egészségcentrumot, amelynek betegellátási tevékenysége jelenleg is ezen a három területen zajlik. Az alapító-ügyvezető, aki a tulajdonosváltás után is a LIFE vezetőjeként dolgozik tovább, a közleményben megjegyezte, hogy a megállapodás egyaránt új távlatokat nyit a betegellátás fejlesztése és az intézmény szakmai fejlődése előtt.
A LIFE Egészségcentrumban Székesfehérváron évente több mint 45 ezer orvos-beteg találkozót bonyolítanak le, a cég árbevétele 2020-ban megközelítette a 600 millió forintot. Deák Csaba erre az évre több mint 30 százalékos növekedést prognosztizál, így a LIFE árbevétele a tervek szerint eléri a 800 millió forintot.