A Fehérép-Alcoa FKC a bajnokságra, Angola az Olimpiára hangolt

Nem is kezdhette volna rangosabb ütközettel a hazai felkészülési mérkőzések sorát a Fehérép-Alcoa FKC női kézilabda csapata. A 2008-09-es idényre hangolódó fehérváriak nem kisebb ellenféllel szemben léptek pályára a Köfém csarnokban, mint a világbajnoki hetedik Angola válogatottjával. Fehérép-Alcoa FKC – Angola 33-32 (18-17)
2008.07.30. 23:39 |

Az afrikai együttes egyeduralkodó a fekete kontinensen, az elmúlt húsz évben nyolc alkalommal hódította el az Afrikai Nemzetek Kupáját, s most is lázasan készül az olimpiára. Pekingi utazásuk előtt Magyarországon edzőtáboroznak az angolaiak, éppen ama csapat hazájában, melyet a legutóbbi franciaországi VB-n vertek a helyosztón…

A Fehérép-Alcoa FKC amellett, hogy saját játékát fejlessze, egy kis visszavágásra is készült, és sikerrel járt. Sótonyi László vezetőedző irányításával frissen kezdett a Fehérép, hiába dobta az első gólt az angolai válogatott, hamarjában meglépett a hazai publikum előtt debütáló fehérvári csapat, az ötödik percben már 6-3-ra vezettek Kovács Angéláék. Anogla lányai aztán belerázódtak a játékba, s villámgyorsan ledolgozták hátrányukat, majd következett az adok-kapok időszaka. Hol itt, hol ott volt az előny a félidő hátralevő részében igazán izgalmas forgatókönyvet produkálva a fülledt csarnokba. A hazaiaknál elsősorban Vaszari és Trishchuk vitték a prímet, miközben Siti Eszter – aki már közel áll a megállapodáshoz a fehérvári vezetőkkel – remekül irányította a gépezetet; a túloldalon pedig Kiala bombáira, valamint Bengui magabiztos heteseire kellett figyelni. A fej-fej melletti csatát az utolsó másodpercekben Emberovics Míra unta meg, s az ő találatával fordulhatott egygólos előnnyel a Fehérép-Alcoa. (18-17)

A második félidőben mindkét szakvezető variálta csapata összetételét, Almeida kezdett brillírozni, sérüléséig jól is célzott, majd aztán a kapuba visszaálló Sladjana Djeric nyújtott maradandót, a játékrész derekán négy hétméterest is hárított. Ennek, no meg a társak partnerségének, a hatékony védekezésnek köszönhetően újra sikerült kétgólos fórt kovácsolni, hogy aztán a néhány perces bizonytalanság alatt lehessen mit leadni. Egészen az 55. percig, pontosan 29-29-ig volt egál a küzdelem, a hajrá azonban a hazaiaknak sikerült jobban. Bernataviciute büntetői ültek, s Vijunaite befordulásai is jókor jöttek, így az angolaiak véghajrában lött gólja nem jelentett túl sokat, mindössze annyit, hogy egygólos különbség alakult ki a találkozó végére. A Fehérép-Alcoa FKC 33-32-re nyert, jól szolgálva Angola válogatottjának olimpiai felkészülését, és bizony Angola is a fehérváriak hasznára vált. A közönség jól szórakozott, mindezt a vastaps bizonyította.

A Fehérép legközelebb a Derecske ellen vív edzőmérkőzés idegenben, míg itthon augusztus 5.-én a Hypo Niederösterreich lesz az FKC ellenfele.

Fehérép-Alcoa FKC – Angola 33-32 (18-17)

Köfém csarnok, 600 néző
 Vezette: Bonifert, Oláh

Fehérép: Djeric, Petróczi (kapusok) – Vaszari 5, Trishchuk 8/2, Siti E. 1, Vijunaite 3, Bernataviciute 6/5, Kovács 4. Csere: Lévai 1, Emberovics 2, Nikolic 2, Kamper 1. Vezetőedző: Sótonyi László

Angola: Pedro, Tavares, Branco (kapusok) – Carlos 4/2, Bengui 8/3, Kiala 5, Viegas 1, Joaquin 1, Bernardo 2. Csere: Trindade 1, Calandula 1, Almeida 4, Dombaxi, Fernandes 3/1, Cailo 1. Szövetségi kapitány: Rivaldo Eduardo

Kiállítások: 12 ill. 18 perc
 Piros lap: Dombaxi