-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
A Fehérvári munkaerőpiac fejlesztési lehetőségeiről tanácskoztak
A munkaerőpiac fejlesztési lehetőségei Fehérváron címmel szerveztek szakmai konferenciát a Hiemer-házban. Nyitó- előadásában Cseresnyés Péter, a Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára a fiatalok foglalkoztatási helyzetének javulása mellett arról is beszélt, hogy egyre több munkavállaló választja a hazatérést a külföldi tapasztalatszerzés után.
2015.11.23. 11:08 |
A munkaerőpiac fejlesztési lehetőségei Fehérváron címmel szerveztek szakmai konferenciát a Hiemer-házban. Nyitó- előadásában Cseresnyés Péter, a Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára a fiatalok foglalkoztatási helyzetének javulása mellett arról is beszélt, hogy egyre több munkavállaló választja a hazatérést a külföldi tapasztalatszerzés után.
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Fehérvár Anno és Ma Szociális Szövetkezet, valamint a Fejér Megyei Civil Információs Centrum közös szervezésében kezdődött szakmai konferencia Fehérváron a helyi munkaerőpiac fejlesztési lehetőségekről. A programot dr. Cser-Palkovics András polgármester nyitotta meg, aki elsőként azt fejtette ki, hogy Fehérvár munkaerőpiaca valójában hány embert is érint. Kiemelte, hogy mintegy 30 ezer bejáró ingázik naponta a városba diákok nélkül, így ha az állandó lakosságszámot is belevesszük, mintegy 150 ezer ember fordul meg naponta a városban. A polgármester egy grafikont is ismertetett, ami olyan módszeren alapul, ami a városhoz számítja azokat a településeket is, ahonnan az ott élők legalább 10%-a a megyeszékhelyre jár dolgozni. Székesfehérvár esetében így 264 ezres létszám jön ki, ez az a merítési kör, amivel valójában számolhat Fehérvár gazdasága. Kiemelte, hogy a városi szolgáltatások és a lakhatási problémák megoldására van szükség ahhoz, hogy további munkaerőt tudjon magához vonzani a város, a fejlesztéseket pedig európai uniós, nemzeti vagy önkormányzati forrásokból kell megvalósítani.
Székesfehérvár polgármestere beszélt a fehérvári átlagjövedelemről is, amely 252 ezer forintos bruttó összegével meghaladja a megyei átlagot. Cser-Palkovics András kiemelte a felsőoktatásban rejlő lehetőségeket, hangsúlyozva, hogy nagy előrelépési lehetőség a város számára az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara és a Corvinus Egyetem. Hozzátette, hogy 2016 szeptemberétől Fehérváron lesz a legtöbb egyetemi hallgató, aki duális képzésben vesz részt. Székesfehérvár polgármestere hangsúlyozta, hogy csak összefogással, a politika, az államigazgatás, a cégek, oktatási intézmények és társadalmi szervezetek összefogásával lehet megoldani a munkaerő-piaci problémákat, kihívásokat.
A nyitóelőadást „Munkaerőpiaci programok Magyarországon” címmel Cseresnyés Péter, a Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára tartotta, aki a fiatalok foglalkoztatási helyzetének javulása mellett arról is beszélt, hogy egyre több munkavállaló választja a hazatérést a külföldi tapasztalatszerzés után. Ez utóbbi mellett érvként hozta fel, hogy jó életminőséget kaphatnak itthon abból a pénzből, amit egy jó cégnél kapnak egy minőségi munkáért. Az államtitkár helyzetelemzésében rámutatott, hogy az Európai Unióban a 15-24 éves fiatalok foglalkoztatási aránya 32,4 százalék, míg Magyarországon 23,5 százalék. Hozzátette: jobb a kép, ha e társadalmi rétegben a munkanélkülieket nézzük, mert ott az EU átlaga 22,2 százalék, míg Magyarországé 20,4 százalék. Cseresnyés Péter hangsúlyozta, hogy a fiatalok munkához juttatásában, megfelelő szakképesítésük megszerzésében több országos program is segít. Példaként említette az Ifjúsági garancia programot, amely képzéseket, gyakornoki programokat és bizonyos esetekben a munkáltatók részére járuléktámogatást biztosít.
Az államtitkár szerint a gazdaság erősödését bizonyítja, hogy a versenyszférában működő vállalkozások is jelentős mértékben emelték a béreket. Cseresnyés Péter kitért arra: a kormányzati intézkedések segítették, hogy a foglalkoztatás és a gazdasági környezet úgy alakuljon, ami a bérek emelkedésével is együtt jár.