-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
A Grundfos-szal is stratégiai megállapodást kötött a kormány
A DENSO, az Alcoa és az Alföldi-tej után a Grundfos a negyedik Fehérváron működő vállalat, melllyel stratégiai megálllapodást kötött a kormány. Az erről szóló dokumentumot szerdán délelőtt írták alá a Külügyminisztériumban. Székesfehérváron mintegy hétszáz embert foglalkoztatnak és két éve egy közel 5000 négyzetméteres laboratórium mellett Fehérváron épült meg Európa legmodernebb és legnagyobb szivattyú tesztberendezése. A vállalat tevékeny részese a fehérvári diuális mérnökképzésnek is.
2015.10.14. 11:37 |
A DENSO, az Alcoa és az Alföldi-tej után a Grundfos a negyedik Fehérváron működő vállalat, mellyel stratégiai megálllapodást kötött a kormány. Az erről szóló dokumentumot szerdán délelőtt írták alá a Külügyminisztériumban. A Grundfos magyarországi cégeinek alapítása óta évről évre folyamatos fejlődésen és növekedésen ment keresztül, azt eredményezte, hogy a 2008-ban a vállalat bejutott a legnagyobb 100 magyarországi vállalat közé. Egy közel 5000 négyzetméteres laboratórium mellett Székesfehérváron épült meg két éve Európa legmodernebb és legnagyobb szivattyú tesztberendezése.
Fehérvári vállalatok, amikkel stratégiai megálllapodást kötött a kormány:
A stratégiai együttműködési megállapodást Magyar Levente gazdaságdiplomáciáért felelős államtitkár, Török László, a Grundfos Magyarország Gyártó Kft. ügyvezető igazgatója és Jánvári József, a Grundfos Hungária Kft. igazgatója írta alá.
Az ünnepélyes aláírás előtt Magyar Levente gazdaságdiplomáciáért felelős államtitkár arról beszélt, hogy a 63. stratégiai megállapodást köti a Magyarország Kormánya, ami nem csak egy a sok közül, hanem kiemelt jelentőséggel bír. A Grundfos a dán gazdaság zászlóshajójának számít és Magyarország ennek a világmárkának a legnagyobb termelője - mondta. A Grundfos és a kormány együttműködése hosszútávú: a vállalat folyamatos növekedést mutatott és komoly tervek vannak a magyarországi bővítésre.
A magyar kormány szándéka, hogy a kutatás-fejlesztési és az innovációs tevékenységet minden korábbinál nagyobb mértékben ösztönözze, és erre már megvannak a források. Ehhez a célhoz pedig jól illeszkedik a Grundfos azon elhatározása, hogy a mostaninál még nagyobb mértékben folytasson ilyen jellegű tevékenységet. Hozzáfűzte: a magyar kormány ehhez támogatást nyújt - mondta Magyar Levente.
Kim Jensen a Grundfos európai igazgatója elmondta, hogy "formalizálunk egy olyan folyamatot, ami már évek ót tart a Grundfos és a Magyar Kormány között, ezt hivatalos keretek közé szorítjuk. A kihívás, amivel szemben állunk az, hogy biztosítsuk a fenntarthatóságot és képesek legyünk energiahatékony megoldásokat találni."
Etikus és morális szempontból is felelősen viselkedünk a közösség fejlődésével. Az együttműködés hosszútávú és a tulajdonos alapítvány is hosszútávon gondolkozik, mely a teljesítményt és nem a mindennapi profitot várja el. A Grundfos elkötelezett a magyarországi tevékenység iránt. Az első 10 év sikeres volt és bízunk abban, hogy a következő tíz is az lesz. - hangsúlyozta a vállalat európai vezetője.
Az eseményen Székesfehérvár Önkormányzatát Mészáros Attila alpolgármester képviselte, aki elmondta, hogy a duális mérnökképzés területén is fontos partnere a dán vállalat a városnak. "Már a negyedik fehérvári vállalattal kötött megállapodást a Kormány, mely egyfajta elismerése a város fejlődő iparának. Székesfehérvárnak nagyon fontos partnere a Grundfos nem csak azért, mert több mint hétszáz embert foglakoztat, hanem azért is, mert a társadalmi felelősségvállalás terén is élen jár." - mondta a város alpolgármestere.
A Grundfos vállalatcsoport a világ legnagyobb szivattyúgyártó cége, 43 országban 74 vállalata van. A Grundfos Magyarország Gyártó Kft. a korábban Dániában folyó motorgyártást 2000-ben helyezte át Tatabányára. Egy évvel később pedig megépült a második üzem is, majd 2007-ben átadták a székesfehérvári gyáregységet és Biatorbágyon működik a cég disztribúciós központja.
A három magyarországi gyártóegység közel 65 ezer négyzetméteres: az elsőben villanymotorokat, a másodikban nagyméretű keringető és szennyvíz-szivattyúkat, a harmadikban szennyezettvíz-szivattyúkat és nyomásfokozó szivattyúkat állítanak elő. A vállalat hatvan mérnökkel segíti a dán anyacég kutatás-fejlesztési tevékenységét, az két éve átadott új fehérvári gyárban megannyi fejlesztőmérnököt foglalkoztatnak. Egy közel 5000 négyzetméteres laboratórium mellett Székesfehérváron épült meg Európa legmodernebb és legnagyobb szivattyú tesztberendezése. Az 1500 köbméteres tesztmedence legmélyebb pontja 14 méterrel van a padlószint alatt és a legnagyobb tesztelhető szivattyúcsonk átmérője egy méter.