-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
A hazai napelempiac mellett növekszik az európai export szerepe is a fehérvári Jüllich Glas-nál
A magyar tulajdonú, fehérvári, kisebb családi vállalkozásként indult cég, igény esetén rövid időn belül a jelenlegi három-négyszeresére is képes növelni termelését. A vállalat a hazai piacon főként a háztartási méretű kiserőművekre koncentrál, emellett oktatási programokban és környezetvédelmi kezdeményezésekben is részt vállal. Az 1984-ben alapított társaság 2011-ben indította el napelemgyártó üzemét Fehérváron, a Sóstói Ipari Parkban.
2014.09.18. 08:43 |
A napelemek iránti globális kereslet felfutása nyomán egyre bővülő exportpiacokkal számol a Jüllich Glas Holding Zrt. A magyar tulajdonú, székesfehérvári, kisebb családi vállalkozásként indult cég, igény esetén rövid időn belül a jelenlegi három-négyszeresére is képes növelni termelését. A vállalat a hazai piacon főként a háztartási méretű kiserőművekre koncentrál, emellett oktatási programokban és környezetvédelmi kezdeményezésekben is részt vállal.
Az 1984-ben alapított társaság a megújuló energiaforrások hasznosításának ütemes növekedésére alapozva indította be 2011-ben napelemgyártó üzemét Székesfehérváron, a Sóstói Ipari Parkban. Az akkor megfogalmazott várakozások mára beigazolódtak: a szolártechnológia iránti fokozódó igény Magyarországon is tapasztalható, a legnagyobb piacokon pedig akár készlethiány is kialakulhat.
A vállalat jelenleg kizárólag szilíciumkristályos paneleket gyárt, az értékesítés zömét ezen belül is a polikristályos napelemek teszik ki. Egy 2009-ben indult, mintegy 800 millió forintos kutatás-fejlesztési projekt keretében kifejlesztették az üvegbe integrálható napelem-cellát, amelynek gyártását egyedi igények szerint végzik. A hosszú távú tervek között szerepel a vékonyfilmes, nanotechnológiás termékek előállítása is. A 13 ezer négyzetméteres gyártócsarnokban évente 20-25 ezer napelem-panel készül. Az üzemben mintegy 40 fő dolgozik, az aktuális kereslet függvényében változó munkarendben. A Jüllich Glas Solar árbevétele évente 1,2 milliárd forint körül alakul, adózott eredménye tavaly 120 millió forint volt. A képen Jüllich Ádám a vállalat tulajdonosa mutatja be a cég által gyártott napelemet a 2011-es üzemcsarnok avatáson.
Mint dr. Warvasovszky Donát, a solar üzletág vezetője elmondta, a kínai napelemek Európába irányuló exportjának korlátozása nyomán javult az itteni gyártók versenyképessége, továbbá az ár mellett ismét előtérbe került a magas minőség. A hosszú élettartam és a megbízható működés érdekében a Jüllich Glas kizárólag elismert nagy beszállítóktól származó alapanyagokat használ.
A napelem gyártás mögött a 30 éves múltra visszatekintő Jüllich Glas Holding áll, amely az üvegiparban erős pozíciókat épített ki hazánkban és a környező országok piacain egyaránt. A legyártott napelemek döntő többsége jelenleg idehaza talál gazdára, de a társaság egyre több nyugat-európai projektcéggel is kapcsolatban áll. Az általuk végzett tesztek és laborvizsgálatok igazolják a kiváló minőséget, így fokozatosan a kontinens piaca is megnyílik a Jüllich Glas Solar előtt.
Magyarországon az úgynevezett háztartási méretű (50 kVA-nél nem nagyobb teljesítőképességű) kiserőművek elterjedése hajtja a keresletet. A cég várakozásai szerint ez a tendencia a továbbiakban is fennmarad, tekintve, hogy a jelenlegi szabályozás kedvez a decentralizált energiatermelés e formájának. A napkollektorok népszerűsége ugyanakkor jelentősen csökkent, a forgalom a korábbinak mintegy tizedére esett vissza. Warvasovszky Donát szerint a hazai lakosság egyre tudatosabb szemléletmódja két szinten is tetten érhető. Egyrészt a napenergia saját célú hasznosítása iránti fokozódó igényben, másrészt az ehhez felhasznált termékek minősége terén.
A tiszta energiatermelés elkötelezettjeként a Jüllich Glas Solar saját energiaigényének egy részét is napelemekkel fedezi: az üzem mellett működő kiserőmű a jelenlegi fogyasztás mintegy 25 százalékát képes megtermelni. A takarékos LED-világítás bővítésével ez az arány növekedni fog, a cél pedig az, hogy a szükséges áramot teljes egészében napenergiából nyerjék. A cég ezen felül több oktatási, környezetvédelmi és egyéb, megújuló energiával kapcsolatos kezdeményezésben is szerepet vállal. Együttműködik az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karával, és gyakorlati bemutatókkal részt vesz az OKJ-s napelem-szerelő tanfolyamokban is. Beszállítóként jelen van számos intézmény energetikai korszerűsítésénél – Székesfehérváron készültek például a Vígszínház épületére, vagy a Patrona Hungariae Gimnázium tetejére telepített napelemek is – valamint új projekteknél is. A Jüllich Glas Solar nevéhez fűződik egyebek mellett a felcsúti labdarúgó-stadion napkollektoros rendszerének kiépítése, vagy a Dunán idén áprilisban átadott, a folyami hajók szennyező anyagainak begyűjtésére és kezelésére szolgáló Zöld Sziget napelemes berendezése.