-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
A jó gazda gondossága - interjú a Városgondnokság gazdasági igazgatóhelyettesével
„Az átalakulással a „jó gazda” gondosságával járunk el, és az egyik legfontosabb dolog, hogy rugalmas lett az eszköz es létszámgazdálkodásunk is” – mondja Béndek Balázs a Városgondnokság gazdasági igazgatóhelyettese. Szigorúbbá vált a gazdasági társasággá alakult gondnokság kontrolling tevékenysége, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy egy forintot sem fizetnek ki fölöslegesen. E két tényező is közrejátszik abban, hogy mintegy 600 millió forintnyi közpénzt spórol idén a társaság.
2009.11.20. 03:16 |
„Az átalakulással a „jó gazda” gondosságával járunk el, és az egyik legfontosabb dolog, hogy rugalmas lett az eszköz es létszámgazdálkodásunk is” – mondja Béndek Balázs a Városgondnokság gazdasági igazgatóhelyettese. Szigorúbbá vált a gazdasági társasággá alakult gondnokság kontrolling tevékenysége, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy egy forintot sem fizetnek ki fölöslegesen. E két tényező is közrejátszik abban, hogy mintegy 600 millió forintnyi közpénzt spórol idén a társaság.
Milyen konkrét intézkedéseket kellett hozni a költségvetés csökkentése érdekében?
Mind a külső vállalkozói szerződések megkötésének, mind a beérkező számlák ellenőrzésének rendjét megszigorítottuk. A felmerülő feladatok elvégzése előtt minden esetben megvizsgáljuk, hogy az adott feladat elvégzését saját kapacitás igénybevételével, önerőből milyen önköltséggel lehet megvalósítani. Külső vállalkozó igénybevételére akkor kerülhet sor, amennyiben az kedvezőbb a Városgondnokság számára, illetve ha olyan feladat elvégzéséről van szó, melyet nem tudunk önerőből elvégezni. Minden egyes feladat során több pályázó versenyeztetésével próbáljuk elérni a számunkra lehető legkedvezőbb árat. A feladatok elvégzését folyamatosan ellenőrizzük, mind az elvégzett munka mennyiségét, mind a minőségét. A beérkező számlák kifizetésére csak ezen szigorú ellenőrzést követően kerülhet sor.
Városgondnokság átalakulása gazdasági társasággá is az olcsóbb működés miatt volt szükséges?
Az átalakulás során a legfontosabb tényező a szemléletváltás volt. A „jó gazda” gondosságával, tudatos gazdálkodást vezettünk be, amely az előbb említett alapokon nyugszik. Az átalakulás fontos része a rugalmas eszköz és létszámgazdálkodás megteremtése is. Korábban intézményi formában minden egyes változtatást a város közgyűlésének kellet jóváhagyni, most pedig a gazdasági társaság vezetése határozza meg a feladatok elvégzéséhez szükséges létszámot, ami akár azt is jelentheti, hogy egyes idényjellegű munkákra akár átmeneti időre is tudunk munkavállalókat alkalmazni, a szükséges gépekkel, berendezésekkel együtt. Így már nem a kötött létszámadatok, hanem kizárólag a gazdaságosság határozza meg a feladatok ellátását.
Gondolom nem csak az ellenőrzés hatékonyabbá tétele és a gazdasági társasággá alakulás eredményezhet mintegy 600 milliós megtakarítást…
Sok kicsi sokra megy – tartja a mondás és szigorú gazdálkodással, az előbb említett kontrolling tevékenység erősítésével jelentős pénzek spórolhatók meg. Azonban sok nagymértékű munkát is végez a cég, amivel további jelentős megtakarítás érhető el. Elég ha a csatornák fenntartására, a köztisztasági feladatokra vagy akár a síkosság mentesítésre gondolunk. A Városgondnokságon, ha 20 százalékot tudunk csökkenteni egy-egy munka árán, akkor súlyos 10 millió Forintokról beszélünk.