A Klagenfurt megállította a szárnyaló Alba Volánt

Az Erste Bank Eishockey Liga ötödik fordulójában már megtört az Alba Volán SC lendülete. A fehérvári jégkorongozók  az  osztrák bajnokság második helyéről várták a Klagenfurt elleni folytatást, és az idén első hazai mérkőzésén fellépő KAC megálljt parancsolt a Volánnak. Klagenfurt AC – Alba Volán 5-1 (1-0, 2-0, 2-1)

2008.09.30. 23:33 |

Már a második percben veztést szerzett a Klagenfurt, Schellander juttatta előnyhöz a hazaiakat. Szuper Levente kapujára záporoztak a lövések, de az első játékrész hátralevő résézben állta a sarat a kék-fehérek hálóőre.
 A középső periódusban is nagy elánnal rohamozott a KAC, és a 24. percben Hager váltott gólra egy emberfórt, a harmad utolsó percében pedig Furey növelte a kölünbséget háromgólosra.
 A záró harmadban összejött a szépítő találat: a 45. percben Blake Forsyth volt eredményes, 3-1. A jobban fáradó fehéváriak az utolsó tíz percben kétszer voltak kénytelenek kapitulálni, az 52. percben Schellander második góljának örülhetett, a találkozó végén pedig Norris állította be az 5-1-es végeredményt.

Klagenfurt AC – Alba Volán 5-1 (1-0, 2-0, 2-1)