-
Február végéig lehet pályázni a programra
Idén is meghirdeti a Fejér Termék pályázatot a Fejér Vármegyei Önkormányzat. A Nagydíj címre, illetve a Minősített Fejér Termék jelölésre 2025. február 28-ig lehet benyújtani a pályázatokat. A díjakat a Vármegyenapon adják majd át.
2025.01.09. -
Használt autót Fehérvárról
Az egyik legnépszerűbb magyar használtautó-portál összegyűjtötte a 2024-es esztendő legjeit. ezekből kiderült, hogy a legtöbb autóhirdetést az idén - mintegy 36 ezret - Székesfehérváron adták fel.
2024.12.19. -
Kyndryl munkavállalói élmény
A Kyndryl a világ legnagyobb IT infrastruktúra-szolgáltatója Magyarországon elnyerte a Great Place To Work® minősítést™. A rangos elismerés kizárólag azon alapul, hogy a jelenlegi munkatársak mit mondanak a Kyndrylnél szerzett tapasztalataikról. A Great Place To Work® a munkahelyi kultúra, a munkavállalói élmény és a vezetői magatartás globális elismerése, amely bizonyítottan piacvezető bevételt, a munkavállalók megtartását és fokozott mértékű innovációt eredményez.
2024.12.16. -
Videoton évzáró
A Videoton vállalatcsoport idei nettó árbevétele 300 milliárd forint körül alakulhat - jelentette be a cégcsoport elnök-vezérigazgatója pénteki évzáró ünnepségükön. Széles Gábor elmondta, hogy árbevételük valamelyest csökkent az előző évhez képest. Legutóbb a 2009-es gazdasági válság évében volt némi csökkenés a korábbi üzleti év árbevételéhez képest - jegyezte meg.
2024.12.13.
A Macher kapta a Széna Egyesület Családbarát munkahely díját
A Macher Kft. kapta idén a "Családbarát munkahely" címet. A pályázatot a SZÉNA Egyesület hirdetette meg, amelyre a munkavállalók fehérvári vállalkozásokat, intézményeket és egyéb gazdálkodó szervezeteket jelölhettek. A különdíjat az IBM gyártórészlege vehette át.
2013.10.02. 13:43 |
A Macher Kft. kapta idén a "Családbarát munkahely" címet. A pályázatot a SZÉNA Egyesület hirdetette meg, amelyre a munkavállalók fehérvári vállalkozásokat, intézményeket és egyéb gazdálkodó szervezeteket jelölhettek. A különdíjat az IBM gyártórészlege vehette át.
Róth Péter alpolgármester a díjátadón elmondta, hogy azok akik nem egy családi vállalkozásban dolgozik, annak szükséges elmennie otthonról, hogy a szerettei megélhetését biztosítania tudja.
"Fontosnak tartom, hogy a szülők otthonosan érezzék magukat a munkahelyükön, a munkaadók a rendelkezésükre álló eszközökkel segítsék a gyermekvállalást-és nevelést. Öröm látni, hogy ezeket nemcsak a gazdasági társaságok, hanem a közintézmények is szem előtt tartják." - tette hozzá az alpolgármester. A pályázatra ebben az évben 20 jelölés, és mintegy 130 szavazat érkezett. Idén a "Családbarát munkahely" címet a Macher Kft. kapta, a különdíjat pedig az IBM gyártórészlege vehette át.
A díjátadót megelőzően a vállalatok és közintézmények képviselői egy konferencián vehettek részt, ahol többek között hallhattak előadást a nők foglalkoztatottságáról, amely a 2008-as válság óta sokat javult. A SZÉNA Egyesület „Mindenünk a család” című projektjének keretében a családi közösségi kezdeményezéseket illetve programokat kívánják erősíteni. A cél az, hogy a már hagyományosnak tekinthető közvetlen és közvetett pénzügyi juttatások és gyermekgondozási szolgáltatások mellett aktív, nem elsősorban pénzügyi támogatási elemeket is biztosítsanak a fehérvári családok számára. Ezek közül kiemelt jelentőséggel bír a családbarát foglalkoztatáspolitika támogatása a különböző gyermekgondozási szolgáltatásokon, rugalmas foglalkoztatáson, speciális képzéseken, illetve a diszkrimináció megszüntetésén keresztül.
Magyarországon jelenleg még mindig nagy gondot okoz a családok életében a munkahely és a család közötti optimális viszonyrendszer kialakítása, a korai gyermeknevelés utáni a munkaerőpiacra való visszatérés, a munkahelyi és az otthoni feladatok együttes ellátása, illetve az ezek által okozott feszültségek és problémák kezelése. A projekt által erősíteni szeretnék a gyermekvállalás és a munkavállalás összeegyeztetésére szolgáló jó példákat, amelyek többek között az alternatív foglalkoztatási formákra, a szülés utáni munkaerő-piaci re-integráció elősegítésére, az önfoglalkoztatás elősegítésére, valamint speciális képzések lebonyolítására irányulnak.
Székesfehérváron készített kutatásokból kiderült a korábbi években, hogy a lakosok 7 százalékának családjában előfordult már, hogy szerette volna bölcsődébe járatni gyermekét, de nem volt hely, 12 százalékuk nyilatkozott úgy, hogy nem tudta kire hagyni beteg gyermekét, miközben halaszthatatlan elintéznivalója volt. A családon belüli feladatmegosztás miatt jellemzően inkább a nők küzdenek ezekkel a problémákkal, a megkérdezett nők 10-15 százaléka a gyermekek elhelyezésével kapcsolatos hiányosságokat a saját bőrén már megérezte, az otthoni vagy intézményi idősellátással kapcsolatos szolgáltatási hiányosságokat pedig 12-27 százalékuk tapasztalta meg. Életkor szerint jellemzően az ún. „szendvics” generáció, a 35-59 éves korosztály a leginkább érintett, hiszen nekik egyszerre kell két inaktív korosztály (a gyermekeik és a szüleik) ellátásáról gondoskodni, e korosztály 20-25 százaléka szembesült már a szociális ellátórendszer kapacitásbeli és szolgáltatásbeli hiányosságaival.