A miniszterelnök jelenlétében avatták fel a Jüllich Glas új napelemgyárát

 Minden erős és sikeres európai országban "magától értődő", hogy az erő és a siker alapja a nemzeti gazdaság - jelentette ki Orbán Viktor szombaton Székesfehérváron, a száz százalékban magyar tulajdonú Jüllich Glas Holding Zrt. napelemgyárának avató ünnepségén. A 13 ezer négyzetméter alapterületű üzem 2,5 milliárd forintos beruházással valósult meg. Az ünnepség végén a miniszterelnök, a polgármster és a vállallat elnöke együtt indította el a fehérvári cég új gyártósorá.
VIDEÓ a cikkben!
2011.10.01. 17:34 |
Minden erős és sikeres európai országban "magától értődő", hogy az erő és a siker alapja a nemzeti gazdaság - jelentette ki Orbán Viktor szombaton Székesfehérváron, a száz százalékban magyar tulajdonú Jüllich Glas Holding Zrt. napelemgyárának avató ünnepségén. A 13 ezer négyzetméter alapterületű üzem 2,5 milliárd forintos beruházással valósult meg.
KÉPGALÉRIA az üzem avatásáról

„Magyarok adnak munkát magyaroknak, ezért nagyon fontos hely ma a Jüllich Glas gyára” – mondta Orbán Viktor azon az ünnepségen, amelyen a fehérvári cég új gyártósorát indították be. A miniszterelnök kiemelte, hogy folytatják a Széchenyi Tervet, hiszen az ilyen vállalkozásokkal lehet újraépíteni az utóbbi években szétrombolt nemzetgazdaságot. Cser-Palkovics András polgármester az ünnepségen arról beszélt, hogy a Jüllich Glas gazdasági szerepe mellett másként is részt vállal a város életében, hiszen társadalmi felelősségvállalását számos esetben bizonyította. Jüllich Ádám, a cégcsoport elnöke elmondta, hogy a napelemek gyártására új solar üzletágat hoztak létre Jüllich Glas Holding Zrt-n belül. Az ehhez szükséges technológia és know-how kialakítására, illetve elsajátítására mintegy 800 millió forintot költött a vállalatcsoport.
A kutatás-fejlesztési projekt megvalósításához pályázati úton 398 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott a társaság az Új Széchenyi Terv keretében. Az újonnan elkészült üzem az induláskor 40 főt foglalkoztat. Teljes kapacitását 2 év múlva éri el, akkor összesen 170-200 fő dolgozhat majd a napelemek gyártásán.
 
 
Tizenhat négyzetméteren kezdődött a Jüllich Glas története
1984. Megalakul a METALL GMK., melynek fő tevékenységi köre az alumínium távtartó profil gyártása. A cég Székesfehérváron a Sárosi út 7. szám alatt, egy családi ház 16 m2-es garázsában működik.
 
1987. A dinamikus fejlődés miatt a garázs kicsinek bizonyul, ezért a szomszéd ingatlanra egy 130 m2-es műhely és egy 70 m2-es iroda kerül építésre.
 
1988. Tovább folytatódik a bővítés egy újabb szomszéd ingatlanon, melynek eredményeképpen a GMK egy 140 m2-es műhellyel és egy 80 m2-es irodával gazdagodik
 
1991. A GMK átalakul Korlátolt Felelősségű Társasággá. A METALL GLAS Kft. tevékenységi köre már kiterjed az üvegkereskedelemre, gépek és segédanyagok forgalmazására is. A cég már két telephellyel rendelkezik (Sárosi út 9. és Kiskút útja 1., ún. "Disznó öböl"), ahol több mint 400 m2-en műhely és iroda illetve egy 1000 m2-es bérelt raktár található. Ugyanebben az évben a létrehozza a METALL GLAS Kft. első olasz-magyar vegyes vállalatát METIM Kft. néven, melynek segítségével az elsők között kezdi meg reflexiós üvegek, segédanyagok, üvegfeldolgozó gépek, berendezések importját Olaszországból. A METIM Kft. székesfehérvári telephellyel, a Sárosi út 9/A alatt egy 80 m2-es irodahelyiségben működik. Megkezdődik az országos hálózat kiépítése.
 
1994. Megalakul az ALBA GLAS Kft., melynek fő profilja a hőszigetelő üveggyártás. A cég egy bérelt 800 m2-es csarnokban, Székesfehérváron a Major úton kezd el működni.
 
1995. A METALL GLAS Kft. a Székesfehérvár, Holland fasor 5. szám alatt mintegy 40.000 m2 földterületet vásárol és elkezdi felépíteni a közel 6.500 m2-es logisztikai központját.
 
1996. A METALL GLAS Kft. kivásárolja a METIM Kft-ből az olasz cég üzletrészét. Az ALBA GLAS Kft. Székesfehérvár, Börgöndi út 55. sz. alatt mintegy 20.000 m2 földterületet vásárol egy meglevő 3000 m2 -es csarnokkal.
 
1998. Az ALBA GLAS Kft. 1600 m2-es új vágóüzemet épít. Tevékenységi palettáját szélesíti, a hőszigetelő üveggyártás mellett megjelennek az egyéb üvegmegmunkálások is (pl. fazettázás, fúrás, üveghajlítás stb.). A METALL GLAS Kft. átalakul részvénytársasággá, egyben az alaptőkéje is emelésre kerül.
 
2000. Befejeződik a METALL GLAS Rt. beruházása, a cég Székesfehérvár, Holland fasor 5. szám alatti telephelyén átadásra kerül a logisztikai központ.
 
2001. Az ALBA GLAS Kft. mintegy 550 MFt értékű technológiai fejlesztést hajt végre a METALL GLAS Rt. Holland fasor 5. sz. alatti telephelyén. Ennek eredményeképpen átadásra kerül az ország egyik legkorszerűbb edzőkemencéje tovább bővítve a cég által nyújtott termék- és szolgáltatáspalettát. A METALL GLAS Rt. Oroszlányon, az ipari parkban egy mintegy 20.000 m2-es földterületet vásárol a rajta lévő 3000 m2 alapterületű ipari csarnokkal együtt. Ezen a telepen kezdi meg munkáját a frissen alapított METALL GLAS 2000 Kft. Fő tevékenységi köre: üvegipari gépek, berendezések gyártása.
 
2002. A METALL GLAS Rt. mintegy 10.000 m2-es új csarnok építését indítja el a Holland faros 5. sz. alatti szabad, beépítetlen két hektáros ingatlanán. Megalakul a JÜLLICH GLAS HOLDING, amely az eddig alapított cégek (Metall Csoport) pénzügyi, stratégiai és marketing irányítását végzi. A Sol Glas Kft.1500 m2 -re növeli termelőterületét. A Zala Glas új 1200 m2 -es csarnokba költözik.
 
2003. A Holding cégeinek száma a budapesti GLASSWORLD Kft-vel 12-re emelkedik.
Márciusban megnyit a Jullich Glas BEMUTATÓTEREM Budapesten.
 
2004. LISEC automata hőszigetelő üveggyártósor indul az Alba Glas Kft-nél.
Metal Glas 20 éves és az Alba Glas 10 éves megalakulásának jubileumi ünnepsége, -új 11 000 m2-es csarnokavató ünnepsége.
 
2005. Összeolvad és Jüllich Glas Holding Rt néven megalakul Magyarország legnagyobb üvegnagykereskedelmi és feldolgozó komplexuma. Összlétszám eléri a 420 főt, és összesen 11 hektáron 35 000 m2-es gyártóüzem és raktárbázis található. Befejeződik az 1 milliárdos beruházás.
 
2008. Szeptember 1-én megkezdődött a 13.000 m2 területű logisztikai központ megépítése, amely 14 hét alatt sikerült.
 
2011. Korszerű napelemek gyártását kezdi meg Székesfehérváron a Jüllich Glas Holding Zrt. solar üzeme; a 13 ezer négyzetméteres gyár 2,5 milliárd forintból valósult meg, amiből 1,2 milliárd forint a gépbeszerzés és az ingatlanfejlesztés, 800 millió forint pedig a kutatás-fejlesztés költsége volt.
 
 

Gazdaság

  1. Kutatók éjszakája 43 programmal

    Immár egy évtizede, minden szeptemberben megnyitják kapuikat az európai kutatólaborok, hogy megmutassák, a tudomány nem egy „elefántcsonttoronyban” művelt, magányos tevékenység, hanem egy izgalmas lehetőségeket kínáló, szorgalommal bárki számára elérhető hivatás.

    2024.09.24.
  2. Kedden állásbörze

    Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara immár harmadik alkalommal ad helyet az egyetem állásbörzéjének, amelyre az egyetemistákon túl a régió minden álláskeresőjét szeretettel várják kedden 10 órától. A kiállítók között számos nagyfoglalkoztató ajánlataival is megismerkedhetnek az érdeklődők.

    2024.09.23.
  3. Pályaválasztás előtt

    Tizenhét pályaválasztás előtt álló, saját családjuk nélkül nevelkedő tini vett részt a székesfehérvári Grundfos Magyarország Gyártó Kft által szervezett pályaválasztási programon. A „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület által támogatott gyerekeket Udvar Csaba ügyvezető várta a fehérvári gyárban.

    2024.09.12.
  4. Harman Hackathon harmadszor

    Harmadik alkalommal hirdeti meg az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar, a Harman Becker Kft. és Székesfehérvár Önkormányzata a „Junior Engineers Camp – HARMAN Hackathon” ötlet- és prototípusfejlesztő versenyt. A középiskolások és egyetemisták alkotta csapatok október 18-ig, egy kisfilm elkészítésével nevezhetnek a selejtezőbe, ahonnan hat középiskolai és nyolc egyetemi csapat jut a november 15-én kezdődő 24 órás döntőbe.

    2024.09.12.