-
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04. -
Elektromos Ikarusok Fehérvárról
Újabb 20 darab környezetkímélő, tisztán elektromos meghajtású, Ikarus 120e típusú autóbusz érkezik a Volánbusz flottájába. Az Energiaügyi Minisztérium és a Széchenyi Egyetemi Csoporthoz tartozó HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. támogatásával Balatonfüreden, Hajdúszoboszlón, Keszthelyen, Komáromban, Komlón és Tatán "zöldül" Fehérváron készülő járművekkel helyi autóbusz-állomány.
2024.10.30.
A miniszterelnök jelenlétében avatták fel a Jüllich Glas új napelemgyárát
Minden erős és sikeres európai országban "magától értődő", hogy az erő és a siker alapja a nemzeti gazdaság - jelentette ki Orbán Viktor szombaton Székesfehérváron, a száz százalékban magyar tulajdonú Jüllich Glas Holding Zrt. napelemgyárának avató ünnepségén. A 13 ezer négyzetméter alapterületű üzem 2,5 milliárd forintos beruházással valósult meg. Az ünnepség végén a miniszterelnök, a polgármster és a vállallat elnöke együtt indította el a fehérvári cég új gyártósorá.
VIDEÓ a cikkben!
2011.10.01. 17:34 |
Minden erős és sikeres európai országban "magától értődő", hogy az erő és a siker alapja a nemzeti gazdaság - jelentette ki Orbán Viktor szombaton Székesfehérváron, a száz százalékban magyar tulajdonú Jüllich Glas Holding Zrt. napelemgyárának avató ünnepségén. A 13 ezer négyzetméter alapterületű üzem 2,5 milliárd forintos beruházással valósult meg.
„Magyarok adnak munkát magyaroknak, ezért nagyon fontos hely ma a Jüllich Glas gyára” – mondta Orbán Viktor azon az ünnepségen, amelyen a fehérvári cég új gyártósorát indították be. A miniszterelnök kiemelte, hogy folytatják a Széchenyi Tervet, hiszen az ilyen vállalkozásokkal lehet újraépíteni az utóbbi években szétrombolt nemzetgazdaságot. Cser-Palkovics András polgármester az ünnepségen arról beszélt, hogy a Jüllich Glas gazdasági szerepe mellett másként is részt vállal a város életében, hiszen társadalmi felelősségvállalását számos esetben bizonyította. Jüllich Ádám, a cégcsoport elnöke elmondta, hogy a napelemek gyártására új solar üzletágat hoztak létre Jüllich Glas Holding Zrt-n belül. Az ehhez szükséges technológia és know-how kialakítására, illetve elsajátítására mintegy 800 millió forintot költött a vállalatcsoport.
A kutatás-fejlesztési projekt megvalósításához pályázati úton 398 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott a társaság az Új Széchenyi Terv keretében. Az újonnan elkészült üzem az induláskor 40 főt foglalkoztat. Teljes kapacitását 2 év múlva éri el, akkor összesen 170-200 fő dolgozhat majd a napelemek gyártásán.
1984. Megalakul a METALL GMK., melynek fő tevékenységi köre az alumínium távtartó profil gyártása. A cég Székesfehérváron a Sárosi út 7. szám alatt, egy családi ház 16 m2-es garázsában működik.
1987. A dinamikus fejlődés miatt a garázs kicsinek bizonyul, ezért a szomszéd ingatlanra egy 130 m2-es műhely és egy 70 m2-es iroda kerül építésre.
1988. Tovább folytatódik a bővítés egy újabb szomszéd ingatlanon, melynek eredményeképpen a GMK egy 140 m2-es műhellyel és egy 80 m2-es irodával gazdagodik
1991. A GMK átalakul Korlátolt Felelősségű Társasággá. A METALL GLAS Kft. tevékenységi köre már kiterjed az üvegkereskedelemre, gépek és segédanyagok forgalmazására is. A cég már két telephellyel rendelkezik (Sárosi út 9. és Kiskút útja 1., ún. "Disznó öböl"), ahol több mint 400 m2-en műhely és iroda illetve egy 1000 m2-es bérelt raktár található. Ugyanebben az évben a létrehozza a METALL GLAS Kft. első olasz-magyar vegyes vállalatát METIM Kft. néven, melynek segítségével az elsők között kezdi meg reflexiós üvegek, segédanyagok, üvegfeldolgozó gépek, berendezések importját Olaszországból. A METIM Kft. székesfehérvári telephellyel, a Sárosi út 9/A alatt egy 80 m2-es irodahelyiségben működik. Megkezdődik az országos hálózat kiépítése.
1994. Megalakul az ALBA GLAS Kft., melynek fő profilja a hőszigetelő üveggyártás. A cég egy bérelt 800 m2-es csarnokban, Székesfehérváron a Major úton kezd el működni.
1995. A METALL GLAS Kft. a Székesfehérvár, Holland fasor 5. szám alatt mintegy 40.000 m2 földterületet vásárol és elkezdi felépíteni a közel 6.500 m2-es logisztikai központját.
1996. A METALL GLAS Kft. kivásárolja a METIM Kft-ből az olasz cég üzletrészét. Az ALBA GLAS Kft. Székesfehérvár, Börgöndi út 55. sz. alatt mintegy 20.000 m2 földterületet vásárol egy meglevő 3000 m2 -es csarnokkal.
1998. Az ALBA GLAS Kft. 1600 m2-es új vágóüzemet épít. Tevékenységi palettáját szélesíti, a hőszigetelő üveggyártás mellett megjelennek az egyéb üvegmegmunkálások is (pl. fazettázás, fúrás, üveghajlítás stb.). A METALL GLAS Kft. átalakul részvénytársasággá, egyben az alaptőkéje is emelésre kerül.
2000. Befejeződik a METALL GLAS Rt. beruházása, a cég Székesfehérvár, Holland fasor 5. szám alatti telephelyén átadásra kerül a logisztikai központ.
2001. Az ALBA GLAS Kft. mintegy 550 MFt értékű technológiai fejlesztést hajt végre a METALL GLAS Rt. Holland fasor 5. sz. alatti telephelyén. Ennek eredményeképpen átadásra kerül az ország egyik legkorszerűbb edzőkemencéje tovább bővítve a cég által nyújtott termék- és szolgáltatáspalettát. A METALL GLAS Rt. Oroszlányon, az ipari parkban egy mintegy 20.000 m2-es földterületet vásárol a rajta lévő 3000 m2 alapterületű ipari csarnokkal együtt. Ezen a telepen kezdi meg munkáját a frissen alapított METALL GLAS 2000 Kft. Fő tevékenységi köre: üvegipari gépek, berendezések gyártása.
2002. A METALL GLAS Rt. mintegy 10.000 m2-es új csarnok építését indítja el a Holland faros 5. sz. alatti szabad, beépítetlen két hektáros ingatlanán. Megalakul a JÜLLICH GLAS HOLDING, amely az eddig alapított cégek (Metall Csoport) pénzügyi, stratégiai és marketing irányítását végzi. A Sol Glas Kft.1500 m2 -re növeli termelőterületét. A Zala Glas új 1200 m2 -es csarnokba költözik.
2003. A Holding cégeinek száma a budapesti GLASSWORLD Kft-vel 12-re emelkedik.
Márciusban megnyit a Jullich Glas BEMUTATÓTEREM Budapesten.
2004. LISEC automata hőszigetelő üveggyártósor indul az Alba Glas Kft-nél.
Metal Glas 20 éves és az Alba Glas 10 éves megalakulásának jubileumi ünnepsége, -új 11 000 m2-es csarnokavató ünnepsége.
2005. Összeolvad és Jüllich Glas Holding Rt néven megalakul Magyarország legnagyobb üvegnagykereskedelmi és feldolgozó komplexuma. Összlétszám eléri a 420 főt, és összesen 11 hektáron 35 000 m2-es gyártóüzem és raktárbázis található. Befejeződik az 1 milliárdos beruházás.
2008. Szeptember 1-én megkezdődött a 13.000 m2 területű logisztikai központ megépítése, amely 14 hét alatt sikerült.
2011. Korszerű napelemek gyártását kezdi meg Székesfehérváron a Jüllich Glas Holding Zrt. solar üzeme; a 13 ezer négyzetméteres gyár 2,5 milliárd forintból valósult meg, amiből 1,2 milliárd forint a gépbeszerzés és az ingatlanfejlesztés, 800 millió forint pedig a kutatás-fejlesztés költsége volt.
|