-
Köszönet a mentősöknek
Székesfehérvár közössége nevében mondott köszönetet Mészáros Attila alpolgármester és Östör Annamária egészségügyi, sport- és társadalmi fenntarthatósági tanácsnok az OMSZ Székesfehérvári Mentőállomásán a mentős dolgozóknak, akik az ünnepek alatt megerősített szolgálatban teljesítenek szolgálatot.
2024.12.23. -
A szeretet lángja
A betlehemi Születés Bazilikában őrzött örökmécses lángjából meggyújtott lámpás tüzének segítségével lobbantotta lángra a város adventi koszorújának negyedik gyertyáját dr. Cser-Palkovics András polgármester és Spányi Antal megyéspüspök. Az Alba Regia Vegyeskar csodálatos koncertje alatt egy kis hóesés is vidámságot, örömet csalt az arcokra.
2024.12.22. -
Karácsonyra hangolódtak
A téli szünet első napján, közel hatvan 3 és 16 év közötti, a saját családjuk nélkül nevelkedő gyermek nézte meg közösen Székesfehérváron a Barátság Moziban a Niko a rénszarvas - az északi fényen túl című, igazi karácsonyváró, csodálatos filmet.
2024.12.22. -
Városi síbank a téli szünetben
A Székesfehérvári Városi Sí-Bank a téli szünetben december 23-án, 24-én, 30-án, 31-én és 2025 január 2-án és 3-án 17:00 és 20:00 óra között lesz nyitva a Vasvári Pál Általános Iskolában.
2024.12.22.
A Székesfehérvári Királyi Napok programjai augusztus 19-én, szombaton
Új programelemmel bővül idén a Koronázási Ünnepi Játékok: a Városház téren rendezik meg a Szent István Tornát, ahol bajvívóbajnokság keretében nyolc versenyző méri össze tudását, míg az érdeklődők kipróbálhatják a fegyvereket, megnézhetik a vérteket. A Belvárosban középkori divatbemutató, mesés interaktív foglalkozások, harcművészeti bemutatók és Charlie-koncert lesz, míg az Aranybulla-emlékműnél a koronázási szertartásjátékok varázslatos birodalmában kalandozhatnak a nézők augusztus 19-én, szombaton.
A Székesfehérvári Királyi Napok hetedik napján folytatódik a történelmi időutazás a Belvárosban.
A Koronázási Ünnepi Játékok keretében 10 órától a középkori vásári forgatagban, Beatrix királyné udvarában a hölgyek a kor divatjával és szépítkezési szokásaival ismerkedhetnek meg, míg az urak a Szent István Torna keretében mérhetik össze ügyességüket és bátorságukat. A középkori hagyományokat, tradíciókat felidéző bajvívóbajnokság újdonság az idei programok között. A kétnapos eseményen két különböző fegyvernemben nyolc versenyző méri össze tudását, majd mindkét napon bajnokot avatnak. Az érdeklődők kipróbálhatják a fegyvereket, megnézhetik a vérteket. Az Ars Ensis Lovagi Kör és Kardvívó Iskola Egyesület bemutatói a Szent István Király Múzeum Díszudvarán láthatók. Az aprónépnek az Országzászló téren 10 órától a NETZ-es Gyerekek zenés-táncos műsora, míg a Szent István Király Múzeum Rendház Díszudvarán Sanyi, én és a gyerekek interaktív népmese előadása nyújt felhőtlen szórakozást, sok nevetéssel kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A Városház téren, a Fő utcán, a Magyar Király szálló előtti téren, valamint a Zichy ligetben hagyományőrzők, régizene együttesek, zászlóforgatók, huszárok, lovagrendek, történelmi táncegyüttesek, gólyalábasok tartanak bemutatókat.
A Nemzeti Emlékhelyen 17 órakor koncert kezdődik a Múzeum Akusztik keretében, majd 18 órától a Színművészeti Egyetem hallgatóinak Egyisten. – Álom-játék előadását láthatják. A Városház téren ezzel egy időben zajló középkori divatbemutatón Szelessné Csizmadia Márta iparművész reneszánsz ruháit, valamint a középkori élő sakk jelmezeit vonultatják fel. A közönség 18.30 órától a Pannon mesék keretében láthat és hallhat fejezeteket Székesfehérvár és Estefán király életéből a Városház téren, míg a belvárosi programok a Zichy-színpadon a 20 órakor kezdődő Charlie-koncerttel és az Aserdus Tűzzsonglőr Társulat Városház téri bemutatójával érnek véget.
Több mint harminc éve várja az Öreghegyi Mulatság a vendégeket Szent István napjának előestéjén, hogy közösen köszöntsék az ünnepet a Bory téren.
A hagyományos kenyéráldás, a borrendek felvonulása, a borlovag-avatás mellett több zenés-táncos produkció és utcabál szórakoztatja a közönséget a 16 órától induló programon.
Különleges helyszínen, különleges produkcióval készül az ünnepre a Vörösmarty Színház.
A megújult Aranybulla-emlékműnél kialakított színpadon a 21 órakor kezdődő Korona-túra – Kalandozás a koronázási szertartásjátékok varázslatos birodalmában előadást mutatják be. A produkcióban a nézők azokba az érdekes eseményekbe pillanthatnak be, amelyek megelőzték, illetve követték egykor a koronázások templomi ceremóniáját. Öt stáción át vezetett a király útja: a Királykút, a királyi palota, a préposti palota, a Szent Péter-templom és végül Szent Márton temploma voltak ennek a beavatási rítusnak az állomásai. Az épületek és a történetek nyomába ered 17 határon túlról érkezett diák, akik a Rákóczi Szövetség szervezésében immár hat éve rendszeres résztvevői a Koronázási Szertartásjátékoknak: Szikora János rendező irányításával és a Vörösmarty Színház színészei segítségével megidézik azokat a történeteket, amelyeket ezekhez az eseményekhez kötött az emlékezet.