-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
A város szükséges hőmennyiségének a 85 százaléka előállítható a Bakony utcában
A projekttel a SZÉPHŐ Zrt. Bakony utcai telephelyén 2 db új, 20MW teljesítményű, földgáz alapú gázkazán került telepítésre, továbbá egy nagy teljesítményű szivattyú beszerzése, illetve a Király sori telephelyen lévő 48 m-es fémkémény áthelyezése is megtörtént (utóbbi a Bakony utcában került felállításra 24 m-es hosszúságban).
A fejlesztéssel levezényelhetővé vált a Bakony utcából a teljes fűtési időszak, a távfűtéshez és a használatimelegvíz-ellátásához szükséges hőmennyiség 85 százaléka pedig itt kerül előállításra, amely egy újabb lépés a hőtermelés belvárosból történő kitelepítése felé. Az új kazánok üzembe helyezésével tovább csökkent a Király sori fűtőerőmű hőtermelésben játszott szerepe, és ezzel együtt a belvárosi terület környezetterhelése is.
A projekt eredményeként összesen 1.200 t CO2-egyenérték/év üvegházhatást okozó gázkibocsátás csökkenés, illetve 16.298 GJ/év primerenergiafelhasználás-csökkenés érhető el.
A KEHOP-5.3.1-17-2017-00012 azonosítójú projekt az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával, a Kohéziós Alap társfinanszírozásával valósul meg. A beruházás elszámolható összköltsége 475.183.080 Ft, a támogatás mértéke 50%-os, így az Európai Unió és a Magyar Állam által megítélt vissza nem térítendő támogatás összege 237.591.540 Ft.