-
Gregor József Énekverseny
Ünnepi gálahangversennyel ért véget a VII. Országos Gregor József Énekverseny vasárnap délután. A Szent István teremben rendezett eseményen adták át a különdíjakat és hirdettek nyerteseket. A zeneművészeti szakgimnáziumok magánének szakán tanulók két korcsoportjában ítélte oda az első díjat a szakmai zsűri.
2024.11.24. -
Püspöki mise
Vasárnap, az Almássy-telepi Krisztus Király Plébánia búcsúnapján Spányi Antal megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét, zenei szolgálatot végzett a Vox Mirabilis Kamarakórus. A szentmisén adták át az Unum Sumus (egyek vagyunk) feliratú Krisztus Király-díjat, amelyet idén Halmay Tivadar, festőművész kapott.
2024.11.24. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Ünnepi megnyitóval indult a X. Országos Kamarazenei Verseny Fehérváron
A X. Országos Kamarazene Versenynek első alkalommal ad otthont Székesfehérvár.
A hagyományos helyszínen, Szegeden ugyanis megkezdődött a zeneművészeti szakgimnázium épületének felújítása, így az Oktatási Hivatal felkérésére a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI vállalta a verseny lebonyolítását. A háromnapos megmérettetésre az ország nyolc városából érkezett nevezés, és összesen 37 kamarazenekar lép a zsűri elé. A pénteki ünnepélyes megnyitó Király István, a fehérvári intézmény igazgatója köszöntötte a megjelenteket: a zene varázslatos művészet, amely képes összekötni az embereket elválasztó nyelvi és kulturális határokat. A kamarazene pedig különösen kivételes, mert egy együttes munkáját mutatja be. Az, hogy a zeneművészeti szakgimnáziumok diákjai kamarazenét játszanak rámutat arra, hogy tanulmányaik során már fontosnak tartják a zenei közösségben való munkát és a kamarazenei előadások kihívásait is. Ez a verseny remek lehetőséget nyújt arra, hogy a diákok a kihívásokat megismerjék és a tapasztalatszerzés mellett megmutassák, milyen magas színvonalú produkciókat tudnak létrehozni.
Székesfehérvár városa nevében Lehrner Zsolt alpolgármester köszönte meg a felkészítő tanárok, a szervezők és a zsűri munkáját, és kívánt jó versenyzést, értékes, tartalmas pillanatokat a diákoknak. Akik művelik a zenét, azoknak a tehetséges és szorgalmas, kitartó fiataloknak akár meg is nyílhatnak a kapuk, hogy idővel értékes gyakornokai, majd tagjai lehessenek például az Alba Regia Szimfonikus Zenekarnak, amely Székesfehérvár zenei életének legmeghatározóbb előadóművészeti intézménye. A vendéglátó város egyik vezetőjeként azt kívánta, hogy mind a felkészítő pedagógusok, mind a diákok érezzék jól magukat a koronázóvárosban, és szabadidejükben fedezzék fel a Belváros rejtett kincseit.
A köszöntőket követően Fóris Zsófia (hegedű), Forgó Boglárka (cselló) és Lescsinszky Áron (zongora) trió előadásában hangzott el J. Brahms: op.87. No.2. C-dúr trió első tétele. Ezt követően megkezdődött a versenyprogram, amely szombaton 9.30 órakor folytatódik. Az eredményhirdetésre és a gálakoncertre vasárnap 10.30 órától kerül sor. A szombati és vasárnapi programok is nyitottak a komolyzene kedvelői számára. Minden érdeklődőt szeretettel várnak a zeneiskola nagytermében.