-
A locsolkodás napja
A naphoz kötődő népszokás a locsolkodás, ezért néhol vízbevető hétfő néven is ismerték ezt a napot. Egykor vidéken a lányokat a kúthoz, vályúhoz vitték, és vödörrel leöntötték, de a népszokás ma is, városi környezetben is tovább él. Eredetére nézve termékenységvarázsló célzatú, illetve a víz tisztító hatására is utal.
2025.04.21. -
Nibelung-lakópark a színházban
Bemutatták a székesfehérvári Vörösmarty Színházban a Nibelung-lakóparkot, melyet Szikora János rendezett. Térey János teljes drámaciklusa először került színpadra kőszínházi keretek között. A főbb szerepeket Gáspár Sándor, Trokán Péter, Sághy Tamás, Ballér Bianka, Sarádi Zsolt, Decsi Edit és Ladányi Júlia alakítja.
2025.04.21. -
A legszebb száz magyar vers
Irodalom-kultúra barátok gyűltek össze a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központban, ugyanis többalkalmas Versklub indult városunkban.
2025.04.21. -
Királykúti esték
Folytatódott a Királykúti esték, a Vörösmarty Társaság és a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ közös rendezvénye. Bakonyi István vendége ezúttal Cseszárik László színész, utcazenész.
2025.04.18.
Ács János világhírű karmester vezényli a szimfonikusok Beethoven estjét

A Vörösmarty Színházban február 26-án, hétfőn 19.00 órakor kezdődő Beethoven-est az erőteljes hangzású Coriolan-nyitánnyal indul, mely a nagy görög író, Plutharkosz életrajzaiban is megörökített Coriolanus tábornok történetét meséli el. A tragédiához írt nyitány után Beethoven utolsó, monumentális, harcias és mívesen kidolgozott Esz-dúr zongoraversenyét Báll Dávid előadásban hallhatjuk. A koncertet végül az V. (c-moll) Sors szimfónia zárja, mely páratlan zenei tulajdonságainak köszönheti népszerűségét. A mű végleges alakja – a korábbi változatok felelevenítésével – 1808 első felére készült el.
Az eseményt, a világhírű magyar származású karmester, Ács János vezényli. Jegyek a www.arso.hu oldalon, a Fehérvári Jegyirodában és a Vörösmarty Színházban, a zenekar új jegypénztárában kaphatók.
A hangverseny szólistája Báll Dávid zongoraművész 2006-ban diplomázott a budapesti Zeneakadémián. 2011-ben szerezte meg doktorátusát, 2013-tól az intézmény oktatója. Növendékei különböző hazai és nemzetközi versenyek díjazottjai. Eddigi pályafutása során számos versenyen kapott elismerést. Közel harminc ország koncertpódiumain lépett fel, Kocsis Zoltán öt alkalommal kérte fel a Nemzeti Filharmonikus Zenekar szólistájának.