-
Téli tárlat a Pelikánban
November 22-én pénteken 18 órától tartják az idei Téli tárlat megnyitóját a Pelikán Galériában. A Szent István Király Múzeum és a Székesfehérvári Művészek Társasága által szervezett kiállítást Domány Adél művészettörténész nyitja meg.
2024.11.21. -
Irodalmi verseny
„Ragyafestés”, kétballábas futás, „kutyagumiszedés” és legfőképpen sok nevetés várt a Móra Ferenc Könyvkiadó és a Hétvezér Általános Iskola által szerevezett irodalmi vetélkedő diákjaira, akik a vármegye minden részéből érkeztek a csütörtöki versenyre. A gyerekek Réz András filmesztétával, a Lukrécia papucsai című gyermekregény írójával is megismerkedhettek.
2024.11.21. -
Büchner a magyar színpadon
Büchner a magyar színpadon címmel nyílt színháztörténeti kiállítás a Pelikán Fészekben. A tárlat Georg Büchner német drámaíró magyar nyelvű előadásaiból válogat, és egészen jövő év áprilisáig látható.
2024.11.21. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19.
Ács János világhírű karmester vezényli a szimfonikusok Beethoven estjét
A Vörösmarty Színházban február 26-án, hétfőn 19.00 órakor kezdődő Beethoven-est az erőteljes hangzású Coriolan-nyitánnyal indul, mely a nagy görög író, Plutharkosz életrajzaiban is megörökített Coriolanus tábornok történetét meséli el. A tragédiához írt nyitány után Beethoven utolsó, monumentális, harcias és mívesen kidolgozott Esz-dúr zongoraversenyét Báll Dávid előadásban hallhatjuk. A koncertet végül az V. (c-moll) Sors szimfónia zárja, mely páratlan zenei tulajdonságainak köszönheti népszerűségét. A mű végleges alakja – a korábbi változatok felelevenítésével – 1808 első felére készült el.
Az eseményt, a világhírű magyar származású karmester, Ács János vezényli. Jegyek a www.arso.hu oldalon, a Fehérvári Jegyirodában és a Vörösmarty Színházban, a zenekar új jegypénztárában kaphatók.
A hangverseny szólistája Báll Dávid zongoraművész 2006-ban diplomázott a budapesti Zeneakadémián. 2011-ben szerezte meg doktorátusát, 2013-tól az intézmény oktatója. Növendékei különböző hazai és nemzetközi versenyek díjazottjai. Eddigi pályafutása során számos versenyen kapott elismerést. Közel harminc ország koncertpódiumain lépett fel, Kocsis Zoltán öt alkalommal kérte fel a Nemzeti Filharmonikus Zenekar szólistájának.