Álomrajtot vett az Alba Volán SC!

Az Erste Bank Eishockey Liga első fordulójában bravúros győzelmet aratott az Alba Volán SC. A nyáron megerősödő fehérváriak a végső győzelemre is esélyesnek kikiáltott HC Liwest Blackwings Linz otthonában kezdték az osztrák bajnokság 2008-09-es idényét, és nagy meglepetésre egygólos győzelmet arattak, ezzel is bizonyítva: idén még jobban kell figyelni a Volánra. HC Liwest Blackwings Linz – Alba Volán SC 2-3 (0-1. 1-1, 1-1)
2008.09.19. 22:54 |

Szuper Levente az első harmadban minden kapuja felé tartó lövést hárított, azonban ugyanez nem volt elmondható a linzi hálóőrről. A 16. percben a Norvégiából Fehérvárra igazoló Fekete Dániel vette be Westlund-kapus ketrecét.
 A középső periódusban már nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt a Linz, de sokáig csak a kiállítások jelezték a küzdelem hevességét. A 35. percben aztán – amikor Hegyi Ádám ült a büntetőpadon – Brad Purdie váltott gólra egy emberelőnyt, egyenlített a hazai gárda. Nem örülhettek sokáig az osztrákok, mert alig több mint egy perccel később Tokaji Viktor volt eredményes, ugyancsak emberfórból, ezzel a Volán ismét vezetett.
 A záró harmadot káprázatosan kezdték a kék-fehérek: Palkovics Krisztián találatával már 3-1 volt az állás a Volán javára! A Linz hiába hajtott a felzárkózásért, az Alba továbbra is tartotta magát, s csak az 55. percben volt kénytelen kapitulálni: Mathiasson emberelőnyből alakította az állást, 2-3-ra. A végén még Westlund helyett is mezőnyjátékos rohamozott az egyenlítésért, de Ted Sator alakulata hősiesen pergette a másodperceket, és rajtolt álomszerűen az EBEL-ben.

Folytatás vasárnap 18 órától a bajnok Red-Bull Salzburg ellen a Fehérvári Jégcsarnokban.

HC Liwest Blackwings Linz – Alba Volán SC 2-3 (0-1. 1-1, 1-1)