-
Beethoven tavasza
A Somorjai sorozat keretén belül lesz hallható az Alba Regia Szimfonikus Zenekar Beethoven tavasza című koncertje április 5-én szombaton 19 órakor a Szent István teremben. Az est dirigense Dobszay Péter Junior Prima-díjas karmester, az együttes művészeti vezetője lesz.
2025.04.01. -
Szabadegyetem tavasszal
Szabadegyetemi programsorozatot hirdetett a tavaszi szemeszterben a Szegényeket Támogató Alapítvány, a Kodolányi János Egyetem és a Széchenyi Társaság Él minden jobb magyarnak lelkében címmel. A következő előadásra 2025. április 3-án, csütörtökön 18 órakor kerül sor az egyetem épületében.
2025.04.01. -
Szívből-nőktől
Szívből-nőktől címmel rendeztek dzsessz dalestet a Szent István Művelődési Házban. A koncerten Stirbu Viktória és Kiss Dóra énekművészek vezették el a közönséget a szerelem birodalmába.
2025.03.31. -
Nagyböjti hangverseny
Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar 2024/25-ös Ünnepi sorozatának záró estjét tartották a Budai úti Református templomban.
2025.03.31.
Áron Nagy Lajos emléksarkot alakítottak ki a Városi Levéltárban

Áron Nagy Lajos (Budapest 1913. november 7. – Székesfehérvár 1987. január 6.) kétszeres Munkácsy-díjas festőművész, Székesfehérvár Díszpolgára. Budapesten végezte művészi tanulmányait.
Szeretett városában, Székesfehérváron 1939-től élt, az alkotómunka mellett rajzpedagógusként is dolgozott. Jellemzően tájképeket, legszívesebben akvarelleket festett. Első egyéni kiállítása 1955-ben volt, ezután több önálló tárlattal jelentkezett Székesfehérváron. Budapesten és számos városban voltak láthatóak a művei egyéni és csoportos kiállítások keretében egyaránt.

Áron Nagy Lajos része volt Székesfehérvár kulturális és szellemi életének, számos embert indított el a művészi pályán. 1958-ban Alba Regia-díjjal, 1965-ben Csók István-díjjal tüntették ki, 1971-ben a város Díszpolgárává választották. Az ő nevét viseli az a művészet baráti kör, amely kiállításokat és egyéb művészeti jellegű programokat szervez.
A Városi Levéltár és Kutatóintézetben kialakított emléksarokban többek között Áron Nagy Lajos önarcképét, festékpalettáját, ecseteit, festményvázlatait és személyes dokumentumait, okmányait láthatjuk.
"A Városi Levéltár fontosnak tartja a helyi értékek gyűjtését, és ez nem csak intézményi és egyéb szinteken történik, hanem a személyi hagyatékok vonatkozásában is. Több mint negyven ilyet őriz az intézmény, ezek között különös helyet foglal el Áron Nagy Lajos hagyatéka. Az intézmény évszázadokon keresztül gyűjtött képzőművészeti tárgyakat, érmeket, sok egyebet – ehhez a hagyományhoz térünk most vissza. Ezzel unikálisabbá válik a Levéltár.” – emelte ki dr. Csurgai Horváth József igazgató, hozzátéve, hogy a hagyaték átvétele évek óta folyamatosan zajlik és még nem zárult le teljesen.
A hagyatékot hosszú évek óta gondozza Molnár Dezsőné Csirke Erzsébet, aki a napokban töltötte be 92. életévét. Személyes jó barátja volt az alkotó feleségének, így került kapcsolatba a családdal és alakult ki a bizalmi viszony. Személyesen több mint húsz Áron Nagy Lajos festményt őriz. Mesélt arról, hogy az alkotó testvére, Nagy Ödön szintén tehetséges volt. Hatodikos gimnazista korában felvették a Képzőművészeti Főiskolára, ahol mindösszesen egy évet tölthetett, mert behívták katonának. Néhány hónapig jöttek a levelei, azonban ez megszakadt és Nagy Ödönről soha többé nem érkezett hír.
Percze Ilona, aki fokozatosan egyre nagyobb szerepet vállal a hagyaték gondozásában, úgy fogalmazott, megtisztelő feladatnak és kötelezettségnek tekinti, hogy megőrizzük a múltat, és átadjuk a jövőnek. Három éve feldolgozták a régi VHS kazettákat is, készítettek egy emlékfilmet Áron Nagy Lajos munkásságáról. Örömét fejezte ki, hogy az alkotó személyes tárgyai méltó helyre találtak a Levéltárban.