-
Áldozatok emlékére
A Holokauszt Magyarországi Áldozatainak Emléknapján néma főhajtással emlékeztek Székesfehérváron. Az Óvoda utcai Holokauszt-emlékműnél dr. Cser-Palkovics András polgármester és a Székesfehérvári Városi Rendőrkapitányság képviseletében Kristóf Roland rendőr alezredes, a Fekete Sas Szálló előtti botlatókőnél pedig Lehrner Zsolt alpolgármester gyújtott mécsest a fehérvári áldozatok emlékére.
2025.04.16. -
Szent György napi ünnep
Idén is Szent György-napi ünnepséget rendezett a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház. Hagyományosan 1991 óta minden évben ezen az eseményen mondanak köszönetet az intézmény dolgozóinak munkájáért és adják át a Szent György Emlékérmeket, amelyeket az idén Dr. Kiss Erika osztályvezető főorvos, Varga Judit osztályvezető, Csoboth Béla mérnök, Sztankó Jánosné részlegvezető ápoló és Dr. Szántó István osztályvezető főorvos vehetett át.
2025.04.16. -
Átadták az emlékérmeket
A Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház névadójának napján hagyományosan átadja a Szent György Emlékérmet. Az elismerést ezúttal 5 kórházi dolgozó vehette át.
2025.04.16. -
Megújul a lovasszobor
Megújul a Szent István téren található másfélszeres életnagyságú Szent István bronz lovasszobor és annak gránit lapokkal burkolt talapzata. Várhatóan augusztusra fejeződik be a restaurálás.
2025.04.16.
Augusztus 23-ig ingyenesen látogatható az osszárium a Nemzeti Emlékhelyen

Az ünnepélyes megnyitón magyar népi énekekkel köszöntötte a látogatókat a Vox Mirabilis kamarakórus, majd Cser-Palkovics András Székesfehérvár polgármestere mondta el ünnepi gondolatait.

Mint mondta a nemzet történelmi bölcsőjében a fogadalmi szentmisével nyitottuk meg az idei Királyi Napokat, ami a nemzet történelmi fővárosának egyik legszebb ünnepi időszaka. Idén azonban a biztonságunk érdekében kicsit szűkebb a programsorozat, mint ahogy megszoktuk. Ez azonban lehetőséget is ad számunkra, hogy lelki tartalomban erősebb legyen az ünnep. Miközben megállunk és lemegyünk az osszáriumnál elgondolkudunk azon, hogy a csontok az életet is üzenik nekünk: azt, hogy ezer évvel ezelőtt kik és hogyan éltek a városban, hogyan tették a dolgukat. Nélkülük ma mi sem állhatnánk itt és nem emlékezhetnénk. Szent István a magyar nemzetre, Magyarországra mondott igent, de igent mondott Európára is, a keresztény európára, amihez csatlakoztatta a nemzetet.
Ez a hely valóban többet érdemel annál, mint amit az elmúlt évszazadok okán ma itt láthatunk.
Hosszú ideig a magyar államiság és a keresztény Magyarország bölcsője és központja volt itt és amikor Istvánra vagy utódaira emlékezünk, azt ezen a helyen tehetjük meg a legméltóbb módon - hangsúlyozta Fehérvár polgármestere. Ez a hely azonban sírkert is volt, mert az államisághoz hozzá tartozott, hogy István mellé szerettek volna temetkezni az utódai is. Ez is örökséget hagyott ránk: az örökségét annak a hagyatéknak, hogy ők ebben a földben kívántak nyugodni. Ma valakik itt nyugszanak, vannak akik nem és dolgoznunk kell azon, hogy a szándékukat, miszerint ebben a földben kívánnak nyugodni, meg tudjuk valósítani.
A hagyományokhoz híven idén is egy-egy szál virággal tisztelegtek az eseményen megjelentek királyaink emléke előtt a Nemzeti Emlékelyen.
Az egykori királyok és családtagjaik, rangos egyházi és világi személyek maradványait őrző csontkamra augusztus 23-ig ingyenesen látogatható. Az ünnepség zárásakért ősi magyar dallamok csendültek fel a Nemzeti Emlékhelyen.