Az Alcoa is várja az OE Alba Regia Mérnöki kar hallgatóit

 Együttműködési megállapodást kötött az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara és az Alcoa-Köfém Kft. a 2016 szeptemberében Fehérváron induló gépészmérnök, villamosmérnök és a mérnök-informatikus duális képzésekért. A megállapodás célja, hogy a hallgatók leendő szakképzettségüknek megfelelő munkahelyen össze tudják kapcsolni az egyetemi elméleti képzésen tanultakat a gyakorlati képzőhelyen szerzett ismeretekkel.
2015.07.13. 15:46 |
 Az Alcoa-Köfém Kft. együttműködési megállapodást kötött az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karával a 2016 szeptemberében Székesfehérváron induló gépészmérnök, villamosmérnök és mérnök-informatikus duális mérnökképzések keretében a gyakorlati képzések biztosítására. A megállapodás célja, hogy a hallgatók leendő szakképzettségüknek megfelelő munkahelyen össze tudják kapcsolni az egyetemi elméleti képzésen tanultakat a gyakorlati képzőhelyen szerzett ismeretekkel.

A szerződést a 2016 szeptemberében induló képzésekre kötötte meg az egyetem és a vállalat bízva abban, hogy az együttműködés hosszabb távon is sikeres lesz a felek között és fontos szerepet játszik a vállalat szakember utánpótlásának biztosításában.
A hét félév alatt a hallgatók tanulmányi idejük felét az egyetemen, a másik felét a vállalatnál töltik fejlesztve a szakmájuk gyakorlásához szükséges munkavállalói kompetenciáikat, együttműködési és innovációs készségeiket. Az egyetem a vállalattal szoros együttműködésben fogja kialakítani a három szak tanrendjét biztosítva, hogy a hallgatók a lehető legtöbb időt tölthessék a vállalatnál. A duális képzés gyakorlatának megfelelően a vállalat ősszel fogja meghirdetni ezt a lehetőséget és a vállalat vezetése azt várja, hogy komoly verseny alakul majd ki a jelentkezők között a felvételi eljárás során.

A beszédeket követően Dr. Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar dékánja és Katus István, az Alcoa-Köfém Kft. vezérigazgatója látta el kézjegyével a duális képzés gyakorlati képzésének biztosításáról szóló megállapodást, amely megjelölte az együttműködés kereteit.
“A duális képzésben való részvételt a munkaerő-piaci stratégiánk kiemelt elemeként kezeljük és nagy várakozással tekintünk afelé, hogy székesfehérvári diákok fognak az Alcoa-Köfémhez jelentkezni, akikre majd hosszabb távon is számíthatunk tehetséges és jól képzett munkavállalóként” – nyilatkozta Katus István, az Alcoa országigazgatója.
 
Az együttműködés létrejöttét méltatta Dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere is. „A magyar kormányhoz hasonlóan városunk is a duális képzésben látja a jövőt, amely mind a programba bekapcsolódó cégek, mind a felsőoktatásban résztvevő fiatalok hosszú távú érdekeit szolgálja. Székesfehérváron szinte minden iparág és minden vállalkozási forma megtalálható, amiből hiány van, az a szakképzett munkaerő. Éppen ezért támogatja az Önkormányzat is a duális képzés fejlesztését és a városban létrejövő együttműködések erősítését.
Dr. Györök György köszöntőjében többek között elmondta: „A műszaki felsőoktatás esetén a klasszikus tudomány közvetítő misszióján túl kiemelt fontosságú, hogy az ipar által megfogalmazottak alapján szolgáltató egyetem legyen. Alapvető cél kell, hogy legyen a gyorsan változó tudásbeli igényekre valós oktatási, tartalmi, módszertani és formai válaszokat adni. Általában nagyon fontos az oktatás és az ipar közvetlen kapcsolata.”
 
Az Alcoa-Köfém Kft. az Alcoa Alapítvány támogatásával már több éve működtet olyan sikeres középiskolai szakköri jellegű programokat, amelyek a diákok elhelyezkedését segítik elő. A Váci Mihály Ipari Szakképző Iskolában egy speciális, az Alcoa mérnökeinek segítségével összeállított tananyagot kapnak a szakkörön résztvevők, amely az alumínium megmunkálással kapcsolatos. Míg a Belvárosi I. István Középiskola diákjai betekintést nyerhetnek a nemzetközi számviteli alapelvekbe, valamint angolul és németül is gyakorolhatják leendő szakmájuk különböző szakmai területeit.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.