Az EBEL utolsó helyére csúszott vissza az Alba Volán

A nehéz helyzetben lévő Alba Volán SC az Acroni Jesenice ellen is pontért, pontokért szállt harcba, hiszen a rájátszást érő nyolcadik helyhez minden egyes egységre olyan szüksége van a fehérvári csapatnak, mint az életben maradáshoz szükséges egyetlen falat kenyérre. A Volán három sorral vette fel a küzdelmet a négy teljes sorral rohamozó szlovénokkal. Alba Volán SC – Acroni Jesenice 1–2 (0-1, 0-0, 1-1)
2008.12.14. 20:37 |

Már az első percekben látni lehetett, hogy az eltiltások miatt továbbra is csak három sorral operáló Alba Volán fáradtan, és lassabban mozog a jégen, míg az Acroni Jesenice játékosai könnyedén cikáznak át a Byströmöt sérülés miatt nélkülöző védelmen. Előbb a hazaiak kerültek emberelőnybe, de lövésig sem jutottak a kék-fehérek, majd Ondrejcik csücsült a büntetőpadon. Az emberhátrányt sikerült kivédekezni, de nem sokkal a büntetés letelte után Szuper Levente mégis maga mögé piszkálhatott: a 9. percben Marcel Rodman passzát a testvér, David Rodman váltotta gólra. A Jesenice 1-0-s vezetése tudatában még magabiztosabban játszott, a fehérváriak pedig csak nagy nehézségek árán jutottak el a vendégkapuig. Amikor helyzet volt, akkor pedig Hocevar hárított, Palkovics és Martz korongjának is útját állta.

A második periódusban már bátrabban és határozottabban terelte a pakkot az Alba, de sajnos a kapura továbbra sem volt igazán veszélyes. A harmad elején Benk lövése nyomán pattant le a korong Hocevar mellvédőjéről, majd emberelőny ott, egy itt, különösebb történés nélkül. A 31.percben Fodor vette célba a szlovén kaput, nem örülhetett a végén, ezután pedig újabb jesenicei fórt kellett kivédekezni. Hegyi Ádám is tesztelte az Acroni hálóőrét, a 35. minutumban pedig Hebar ziccerét fogta Szuper. Figyelmetlenség miatt négy percig védekezett hátrányban a Volán, a harmad zárásaként aztán Palkovics veszélyeztetett, de Hocevar megint a helyén volt.

A harmadik játékrész sem indult jól a Volán számára. A fehérváriak nem veszélyezettek különösebben, mígnem a 44. percben egy ártalmatlan szituációban a kapu mögött eladott korongból helyzetbe került a Jesenice, és Anze Terlikar kettőre növelte a vendégek előnyét.  Nem sokkal később, a megint daráló Sofron két fonák-kísérletét is védte Hocevar. A fehérváriak eztán nem tudtak élni a lehetőséggel, négy percig játszhattak folyamatosan emberelőnyben, de a fóros szituáció továbbra is béklyót kötött a kezekre. Aztán amikor már mindenki a végét várta, az 56. percben Benk erőszakosságából Forsyth indult meg és centerezett pontosan középre, Nathan Martz pedig visszahozta a fehérvári reményeket. Sőt, következett ez emberelőny is, ami azonban megint csak keresztje volt a Volánnak. Az utolsó két percet Ocskay töltötte büntetéssel, Forsyth mégis megcsattintotta a kapuvasat, ahonnan a pakk kifelé pattant.
 Az Acroni Jesenice teljesen megérdemelten nyert 2-1-re, és mivel az Olimpija Ljubljana megverte a Grazot, a Volán a tabella 10. helyére csúszott vissza.

Alba Volán SC – Acroni Jesenice 1–2 (0-1, 0-0, 1-1)