Az E.ON is beszállt a fehérvári villamosmérnök képzésbe

A gyakorlati villamosmérnök oktatásról írt alá együttműködési megállapodást az E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt. és az Óbudai Egyetem Alba Regia Mérnöki Kara az egyetem duális képzési programjának részeként. A képzés során a hallgatók összesen 2500 órát tölthetnek el a vállalat munkatársaként, melyről hallgatói munkaszerződést is köt az E.ON és a mérnökgyakornok.
2015.10.29. 15:07 |
A gyakorlati villamosmérnök oktatásról írt alá együttműködési megállapodást az E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt. és az Óbudai Egyetem Alba Regia Mérnöki Kara az egyetem duális képzési programjának részeként.
Fehérváron jövő év őszétől kezdhetik meg hét féléves tanulmányaikat azok a hallgatók, akik mérnöki tanulmányaik jelentős részét az E.ON kötelékében szeretnék lefolytatni. Az Óbudai Egyetem Alba Regia Mérnöki Karával közös kezdeményezés célja, hogy az áramszolgáltató hozzájáruljon ahhoz, hogy a szakképzettségnek megfelelő munkakörben az elméleti és gyakorlati ismeretek összekapcsolódjanak, illetve a szakma gyakorlásához szükséges munkavállalói kompetenciák pedig valós munkafolyamatokon keresztül fejlődjenek.
 
Mészáros Attila alpolgármester az együttműködés aláírásakor elmondta, hogy augusztus közepén a Corvinus Egyetemmel és az Óbudai Egyetemmel közösen több mint száz fehérvári céget megkeresett a város, akkor kezdődött az egyetem és az E.ON közötti kapcsolatfelvétel. „A villamosmérnök szakon, valamivel a várakozások alatti az igény a fiatalok részéről, ezért is fontos, hogy 2016 őszétől duális képzésben elérhető lesz a villamosmérnök szak is. Nagyon pozitívak a visszajelzések attól a húsz fiataltól, akik idén szeptemberben kezdték a mérnök informatikus duális képzést.”
 
Dr. Földváry Lóránt kutatási dékánhelyettes kiemelte annak fontosságát, hogy az egyetem a cégekkel közösen szeretné a gyakorlati oktatást erősíteni. "Fontos partner számunkra az E.ON, hiszen a hallgatóink számára is vonzó a céges környezetben válhatnak villamosmérnökké."
Szakembernek senki nem születik, hanem azzá válik. A duális képzési modell a villamosmérnök-képzésben kiemelt fontosságú, hiszen a szakmai tudásanyag mellett a gyakorlati tapasztalatok is nélkülözhetetlenek, és ez a program erre ad lehetőséget a hallgatók számára. Számunkra pedig ez a program lehetőséget biztosít az utánpótlás megtalálásában.” – fogalmazott Csulak Ferenc, az E.ON Észak-Dunántúli Áramhálózati Zrt. vezérigazgatója a megállapodás aláírásakor.
A képzés során a hallgató összesen 2500 órát tölthet el a vállalat munkatársaként, melyről hallgatói munkaszerződést is köt az E.ON és a mérnökgyakornok. Ez további minőségi különbség azon modellekhez képest, ahol csak alkalmi látogatások, kihelyezett órák, illetve egyéb tanintézményen kívüli gyakorlatok formájában valósul meg a duális képzés. Az E.ON ugyanis külön tanrendet is biztosít a gyakornokoknak, melyben a technológiai alapismeretek birtoklásának terepen való ellenőrzésén túl vállalatirányítási elméletek, szabványügyi és jogi szabályozási ismeretek, valamint számos elméleti és gyakorlati tervezési feladat is szerepel.

Gazdaság

  1. Kutatók éjszakája 43 programmal

    Immár egy évtizede, minden szeptemberben megnyitják kapuikat az európai kutatólaborok, hogy megmutassák, a tudomány nem egy „elefántcsonttoronyban” művelt, magányos tevékenység, hanem egy izgalmas lehetőségeket kínáló, szorgalommal bárki számára elérhető hivatás.

    2024.09.24.
  2. Kedden állásbörze

    Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara immár harmadik alkalommal ad helyet az egyetem állásbörzéjének, amelyre az egyetemistákon túl a régió minden álláskeresőjét szeretettel várják kedden 10 órától. A kiállítók között számos nagyfoglalkoztató ajánlataival is megismerkedhetnek az érdeklődők.

    2024.09.23.
  3. Pályaválasztás előtt

    Tizenhét pályaválasztás előtt álló, saját családjuk nélkül nevelkedő tini vett részt a székesfehérvári Grundfos Magyarország Gyártó Kft által szervezett pályaválasztási programon. A „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület által támogatott gyerekeket Udvar Csaba ügyvezető várta a fehérvári gyárban.

    2024.09.12.
  4. Harman Hackathon harmadszor

    Harmadik alkalommal hirdeti meg az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar, a Harman Becker Kft. és Székesfehérvár Önkormányzata a „Junior Engineers Camp – HARMAN Hackathon” ötlet- és prototípusfejlesztő versenyt. A középiskolások és egyetemisták alkotta csapatok október 18-ig, egy kisfilm elkészítésével nevezhetnek a selejtezőbe, ahonnan hat középiskolai és nyolc egyetemi csapat jut a november 15-én kezdődő 24 órás döntőbe.

    2024.09.12.