Az erős gazdaságért - megalakult a Székesfehérvári Érdekegyeztető Fórum

 Szerdán kora délután tartotta alakuló ülését a Székesfehérvári Érdekegyeztető Fórum. Az újonnan létrejött szervezet célja, hogy intézményes keretet biztosítson a város vezetése és a város gazdasági életének szereplői – a munkaadók és munkavállalók – közötti információáramlásnak, a szociális partnerek konzultációjának, elősegítve a megfelelő gazdasági környezet megőrzését, erősítve ezzel a város versenyképességét és gazdasági sikerességét.
2012.03.28. 18:19 |
 Szerdán kora délután tartotta alakuló ülését a Székesfehérvári Érdekegyeztető Fórum. Az újonnan létrejött szervezet célja, hogy intézményes keretet biztosítson a város vezetése és a város gazdasági életének szereplői – a munkaadók és munkavállalók – közötti információáramlásnak, a szociális partnerek konzultációjának, elősegítve a megfelelő gazdasági környezet megőrzését, erősítve ezzel a város versenyképességét és gazdasági sikerességét.
 Az elnökséget dr. Cser-Palkovics András polgármester, az alelnöki posztot a munkavállalói érdekképviseletek részéről Tóth Jánosné, a munkáltatói érdekképviseletek részéről Tóth István vállalta. Az első ülés feladatai közé tartozott az elnökségi tagok megválasztása, az SzMSz elfogadása. A találkozón Székesfehérvár és környéke aktuális munkaügyi helyzetével is foglalkoztak, melyről Tóthné dr. Szeiler Judit az FMKMK igazgatóhelyettese tartott előadást. A fórumon részt vett Vargha Tamás, a Megyei Közgyűlés elnöke, Székesfehérvár országgyűlési képviselője, Brájer Éva és Róth Péter alpolgármesterek is.
 
 Szerdán kora délután tartotta alakuló ülését a Székesfehérvári Érdekegyeztető Fórum. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése 2011. november 30-i ülésén megtárgyalta és elfogadta a Székesfehérvári Érdekegyeztető Fórum megalakulására tett javaslatot. A Közgyűlés a helyi munkavállalók és munkáltatók delegáltjainak közreműködésével hívta életre a SZÉF-et, melynek célja az Önkormányzat, a munkavállalók és a munkáltatók érdekeinek, törekvéseinek feltárása, egyeztetése, a konfliktusok megelőzése, rendezése, az információcsere, javaslatok, alternatívák vizsgálata.
 
 A szakszervezeti kezdeményezés alapján, az Önkormányzat koordinálásával megalakuló szervezet 17 taggal kezdte meg működését. A háromoldalú konzultációs fórum soraiban a városvezetés mellett a munkaadói és a munkáltatói oldal is képviselteti magát.
 
 Az alakuló ülésen az elnök köszöntője után sor került a tagok bemutatkozására, majd a Szervezeti és Működési Szabályzat elfogadására, ezután megválasztották az alelnököket. A Közgyűlés a SZÉF elnökéként dr. Cser-Palkovics András polgármestert jelölte meg. Közös megegyezés alapján soros rendszerben töltik be a két alelnöki posztot. Ez év végéig a fórum alelnökének a munkavállalói érdekképviseletek részéről az Alba Regia Megyei Munkástanácsok Szövetségének elnökét, Tóth Jánosnét, a munkáltatói érdekképviseletek részéről a Stratégiai és Közszolgáltató Társaságok Országos Szövetsége (STRATOSZ) és a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara közös delegáltját, Tóth Istvánt választották.
 
 A SZÉF az első ülés alkalmával Székesfehérvár aktuális munkaügyi helyzetével is foglalkozott, a résztvevők Tóthné dr. Szeiler Judit, a Fejér Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központ igazgatóhelyettesének előadását hallgathatták meg a témában.
 
 A Székesfehérvári Kirendeltség és Szolgáltató Központ körzete a megye legnagyobb térsége, ide koncentrálódik az álláskeresők kétötöde. Tóthné dr. Szeiler Judit tájékoztatásából kiderült, hogy a Munkaügyi Központ Székesfehérvári Kirendeltségében nyilvántartott álláskeresők száma 2011 februárjához képest ez év februárjában 6,7%-kal kevesebb, 9.736 főt tett ki. Megyei szinten egy év alatt 6,1%-kal csökkent az álláskeresők száma.
 
 A felmérésekből kiderül, hogy legnehezebben a 25 év alattiak és az 50 év felettiek tudnak elhelyezkedni, továbbá munkaerőpiaci hátrányai adódnak az alacsonyabb iskolai végzettséggel rendelkezőknek és nehezebben kapnak újra munkát, akik gyermekgondozási időszak után próbálnak visszatérni a munkaerőpiacra. Többek között ezen célcsoportok elhelyezkedését segíti a TÁMOP 1.1.2. „A hátrányos helyzetűek foglalkoztathatóságának javítása (Decentralizált programok a konvergencia régiókban)” elnevezésű projekt, melynek részleteit szintén ismertette előadása során a FMKMK igazgatóhelyettese.

Gazdaság

  1. Kutatók éjszakája 43 programmal

    Immár egy évtizede, minden szeptemberben megnyitják kapuikat az európai kutatólaborok, hogy megmutassák, a tudomány nem egy „elefántcsonttoronyban” művelt, magányos tevékenység, hanem egy izgalmas lehetőségeket kínáló, szorgalommal bárki számára elérhető hivatás.

    2024.09.24.
  2. Kedden állásbörze

    Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara immár harmadik alkalommal ad helyet az egyetem állásbörzéjének, amelyre az egyetemistákon túl a régió minden álláskeresőjét szeretettel várják kedden 10 órától. A kiállítók között számos nagyfoglalkoztató ajánlataival is megismerkedhetnek az érdeklődők.

    2024.09.23.
  3. Pályaválasztás előtt

    Tizenhét pályaválasztás előtt álló, saját családjuk nélkül nevelkedő tini vett részt a székesfehérvári Grundfos Magyarország Gyártó Kft által szervezett pályaválasztási programon. A „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület által támogatott gyerekeket Udvar Csaba ügyvezető várta a fehérvári gyárban.

    2024.09.12.
  4. Harman Hackathon harmadszor

    Harmadik alkalommal hirdeti meg az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar, a Harman Becker Kft. és Székesfehérvár Önkormányzata a „Junior Engineers Camp – HARMAN Hackathon” ötlet- és prototípusfejlesztő versenyt. A középiskolások és egyetemisták alkotta csapatok október 18-ig, egy kisfilm elkészítésével nevezhetnek a selejtezőbe, ahonnan hat középiskolai és nyolc egyetemi csapat jut a november 15-én kezdődő 24 órás döntőbe.

    2024.09.12.