Bajnokverés helyett fehérvári betli

Garami József, az MTK szakvezetője 626. élvonalbeli mérkőzésén ült a kispadon a Soproni Liga nyolcadik fordulójában, ezzel megdöntötte Lakat Károly 625-ös rekordját. A bajnoki címvédő eredményesen ünnepelte a rekordot, egy rendkívül alacsony színvonalú találkozón kétgólos győzelemmel vitte el a pontokat az FC Fehérvár otthonából. FC Fehérvár-MTK 0-2 (0-0)
2008.09.19. 23:24 |

A mérkőzés elején többnyire távoli lövésekkel próbálkozott mindkét csapat, de az irányzékkal mindig probléma akadt, egészen a 40. percig. Ekkor Simek Péter – az első igazi labdarúgásra emlékeztető mozdulatot bemutatva – egy szöglet után kifejelt labdát lőtt el kapásból mintegy 15 méterről, de Végh Zoltán bravúrral ütötte ki a gólba tartó labdát szögletre. A fehérváriak nagyon készültek a bajnoki címvédő legyőzésére, azonban a hazai játékosok számára nem sok babér termett.

A második félidőben sem változott sokáig a játék képe, az FCF többet birtokolta a labdát, de veszélyes helyzeteket nem igazán tudott kidolgozni. A túloldalon aztán az MTK első lehetőségét könyörtelenül kihasználta: a 65. percben Pátkai ívelt lágyan középre szabadrúgásból a jobb oldalról, Marko Andics felfejelte a labdát, amelyet a hosszú saroknál helyezkedő Mladen Lambulics  Kollert megelőzve 6 méterről laposan a kapuba lőtt. 0–1.
 Varga István ezt követően Dvéri Zsolttal próbálta feljavítani csapata támadójátékát, de a rutinos irányítóval sem tudott több helyzetet kidolgozni a Fehérvár. Ezzel szemben az MTK több veszélyes kontrát vezethetett, és a hajrában növelte előnyét: Hrepka Ádám passza után Szabó Ádám egy megkerülős csellel becsapta Radovicot, ziccerben vihette Sebők Zsoltra a labdát, és 15 méterről nem hibázott, higgadtan a jobb alsóba gurított. 0–2.

Az FC Fehérvár így maradt tízpontos, és tehetetlenül várhatja a forduló többi eredményét.

FC Fehérvár - MTK 0-2 (0-0)