Bíztató jövő - szép eredménnyel tértek haza az Alba Volán 11 éves fiataljai

A hétvégén a németországi Bad Kissingenbe utazott az Alba Volán előkészítő (’97-’98-ban születettek) csapatának "98-as évjáratú" játékosokból álló csapata. Négy nemzet, Németország, Franciaország, Ausztria és Magyarország tíz csapata versengett a legjobb helyezésekért. A lebonyolítás körmérkőzéses rendszerben zajlott. A tornát a Bad Tölz nyerte, második a Volán ,harmadik a francia CSGSA Strasbourg lett.
2009.03.11. 11:13 |
A hétvégén a németországi Bad Kissingenbe utazott az Alba Volán előkészítő (’97-’98-ban születettek) csapatának "98-as évjáratú" játékosokból álló csapata. Négy nemzet, Németország, Franciaország, Ausztria és Magyarország tíz csapata versengett a legjobb helyezésekért. A lebonyolítás körmérkőzéses rendszerben zajlott. A meccsek 1x20 percesek voltak, percenkénti cserével, 4-4 ellen játszottak, kispályán a pálya két szélső harmadában.

Szombaton öt mérkőzést játszottak a fehérvári fiatalok: először a Drezda csapatával, majd a helyi Bad Kissingennel, német Gebensbach, majd a szintén német Bad Tölz, a nap végén a francia Strasbourg következett. Első napon két győzelem, két büntetők utáni győzelem és egy vereség volt a mérleg. A második napon minden mérkőzésüket magabiztosan és kapott gól nélkül zárta a csapat a Freising, az osztrák Traunsee, Darmstadt és Gelsenkirchken ellen, így a tíz csapatot felvonultató tornát a második helyen zárták. A tornát a Bad Tölz nyerte, második a Volán ,harmadik a francia CSGSA Strasbourg lett.

Az Alba Volán eredményei a tornáról:

Eislöwen Dresden - Alba Volán 0:6
EC Bad Kissinger Wölfe - Alba Volán 0:18
ESV Gebensbach - Alba Volán 3:4 (büntetőkkel)
EC Bad Tölz - Alba Volán 3:1
CSGSA Strasbourg (francia) - Alba Volán 1:2 (büntetőkkel)
Black Bears Freising - Alba Volán 0:6
Traunsee Sharks (osztrák) - Alba Volán 0:7
RSC Darmstadt - Alba Volán 0:6
EHC Gelsenkirchen "Schalker Haie" - Alba Volán 0:13

A torna legjobb kapusa Szügyi Máté az Alba Volán hálóőre lett, valamint minden csapatból külön jutalmazták a legjobbat, aki nálunk Jancsó Dávid lett, agy bekerült a torna All Star csapatába.

A képen látható ezüstérmes csapat névsora:
Álló sor: Karikás Viktor, Sofron Attila (edző), Borbás Bálint, Pandur Olivér , Orgovány István (edző), Fürst Tamás, Kovács Olivér, Szita Donát, Szabó Bence
Térdelő sor: Sólyom Gergő, Rajz Áron, Szabó Márk, Németh Norbert, Jancsó Dávid, Toldy Soma Tamaskó Valentin
Kapusok: Szügyi Máté és Szeles Martin