Büntetőkkel jutott tovább az FC Fehérvár

Pikáns csatát kreált az irányított sorsolás a Magyar Kupa negyedik körében: az FC Fehérvár az NBII-es Felcsút FC vendégeként harcolt a legjobb 16 közé jutásért. A felcsúti Puskás Akadémia utánpótlása szinte egybeolvadt a fehérváriakéval, s a felnőtt csapatok között is szoros a kölcsönkapcsolat, így a presztízs-jelleg borítékolható volt. Arra azért nem sokan számítottak, hogy az FCF csak büntetőkkel lép tovább… Felcsút FC – FC Fehérvár 1-1 (0-0, 1-1) büntetőkkel: 4-5
2008.09.23. 21:24 |

A Magyar Kupa nyolcaddöntője volt a tét Felcsúton, de az első félidőben mintha a hazaiak és az FC Fehérvár sem akart volna továbblépni a sportág második legrangosabb honi sorozatában, mindössze a Móri szögletét követő Makrai fejes volt értékelhető, Lázárnak a gólvonalról kellett mentenie.

A második félidőben sem nagyon csipkedték magukat a csapatok, előbb Sitku, majd Romero gondolták úgy, hogyí célba veszik a kaput, de mindketten nagyot hibáztak. A 68. percig kellett várni az első ígéretes fehérvári támadásra, ekkor Lázár indította Sitkut, aki az oldalhálóba lőtt. Nem sokkal később már igazi helyzete is láthattak a nézők: Sitku-Vujovic-Polonkai összjáték után utóbbi lőtt kapásból 8 méterről, de a kivetődő Kozma bravúrral hárított. A 80. percben a Felcsúton kölcsönben focizó – egyébként FCF igazolás – Kocsis jobbal eresztett meg egy lövést 18 méterről, Sebők kapusnak kellett védenie. Az FC Fehérvár az utolsó tíz percben látta jónak, hogy elkezdjen focizni, s ennek eredményeként Koller a kapu mellé fejelt egy szabadrúgás után, majd hét perccel a rendes játékidő vége előtt Sitku a kapufát találta el, a kipattanóból megeresztett Romero-bombát pedig Kozma védte ismét bravúros mozdulattal. A lefújás előtt Horváth indította Lázárt, aki átemelte a labdát a kapus fölött, de mielőtt az áthaladt volna a gólvonalon, a visszaérő Kozma kiöklözte a játékszert.

A 0-0 után jöhetett a hosszabbítás, melyben meleg helyzetbe került a piros-kék alakulat: a 98. percben Domján dobta játékba Mórit, aki 15 méterről ballal átlőtte a labdát a kimozduló Sebők felett, éppen a kapu bal oldalába, 1-0. A hosszabbítás első félidejének végén növelhette volna előnyét a Felcsút, de Andic és Sebők együttes erővel hárítottak, s még ugyanebben a percben Sitku egyenlíthetett volna, de a csatár ziccerben a kapu fölé küldte a labdát.
A 111. percben a nagy kedvvel játszó Móri a fehérvári kapu előtt keresztbe lőtte a labdát, majd aztán négy perc elteltével bánkódhattak a hazaiak, mert Sifter Tamás baloldali beadása a magasra emelkedő Koller Ákost találta meg, a csapatkapitány bólintott, a labda pedig a kersztlécről vágódott a gólvonal mögé, 1-1. A hajrában még Móri kísérletét védte Sebők a rövidsaroknál, így a büntetőlövésekre maradt a döntés.

A mindkét oldalon kijelölt öt játékos biztos lábbal értékesítette saját tizenegyesét, sőt a második sorozat nyitányán Dvéri is betalált, azonban Székesi büntetőjét Sebők Zsolt vetődve védte, eldöntve a párharcot. Az FC Fehérvár nagyon megszenvedett a Magyar Kupa legjobb 16-os tagságáért.

Felcsút FC – FC Fehérvár 1-1 (0-0, 1-1) büntetőkkel: 4-5