Büntetőkkel maradt alul az Alba Volán az EBEL-ben

Az előrelépés szándékával fogadta az EBEL 11. játéknapján a tabella negyedik helyén álló Alba Volán SC a harmadik Vienna Capitals együttesét. Az NHL-es múlttal rendelkező játékosok sokaságával teletűzdelt bécsi csapat – mint ahogy minden EBEL-ellenfél  – megszenvedett a fehérvári jégcsarnokban. Alba Volán SC – Vienna Capitals 2–3 bü. (1-0, 0-2, 1-0, 0-0)
2008.10.14. 22:32 |

Ocskay Gábor már a 11. másodpercben megadta az alaphangot az EBEL 11. fordulójában, kemény lövését védte Labbe kapus. A folytatásban a Vienna Capitals játékosai mozogtak frissebben, a bécsi alakulat is megmutatta, mire számíthat az Alba Volán az osztrák liga egyik legnagyobb költségvetéssel rendelkező klubja ellen, de a kék-fehérek nem illetődtek meg. A hatodik percben Bonni lepte meg a vendégeket, de az elfekvő Labbe felett nem tudta elemelni a korongot. Válsz gyanánt Healey tesztelte Szuper Leventét, a nyolcadik percben pedig Fekete löketét kellett fognia a bécsiek kanadai kapusának. A kilencedik percben aztán újfent robbant a fehérvári Jégcsarnok: Alanen játszotta magát tisztára a Vienna ketrece mögött, középre korizott, ahonnan a kapu elé kanalazta a pakkot, Kovács Csaba pedig a lehető legjobb ütemben érkezett, és a fekvő Labbe mellett lőtt a hálóba, 1-0. A fehérváriak vezető találata után Byström és Horváth kiállítását is átvészelte a Volán, majd a 15. percben Benk növelhette volna az előnyt, de Labbe védett, majd az ismétlés a kapu fölé szállt. A Volán sem értékesítette emberfórját, csupán zúgó kapuvasig jutottak a hazaiak Ocskay révén.

A középső játékrészt a fehérváriak kezdték jobban. Alanen egy lecsorgó korongot lőtt a fekvő Labbéba, majd az enberelőnyben játszó Volán Kovács révén veszélyeztetett, de a csatár sistergős lövését követően labbe lepkéskesztyűjéből perdült ki a korong a pályán kívülre. Következett egy újabb kihasználatlanul hagyott hazai emberelőny, majd amikor Yli-Junnila csücsült a büntetőpadon, Riihijarvi nem hibázott az Alba kapuja előtt, kiegyenlített a Bécs. A gól után megint fórban volt a Capitals, de Healey lövését fogta Szuper, majd a büntetőpadról visszatérő Hegyi megzavarta a kikiránduló Labbét, de a kapu felé csorgó korongja akapuvasról pattant vissza a mezőnybe… A 33. percben a kék-fehérek szerezhettek volna gólt, nem tették, az ellentámadásból pedig Cassparsson lőtte fejbe Szupert. Nem sokkal később Rotter ajtó-ablak helyzetben helyezett a fehérvári kapu mellé, a 37. percben pedig Kovács Csaba szerzett korongot, ziccerben indulhatott meg, akciója végén azonban Labbe jó helyen volt. Egy perccel később Riihijarvi jelezte, figyelni kell rá. A harmad utolsó percében emberelőnyben játszottak, mégis gólt kaptak. A dudaszó előtt két másodperccel szerzett vezetést hátrányból a Vienna Gratton révén.

Az utolsó játékrész nagy küzdelmet hozott, de inkább a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. Az Alba Volán gyömöszölte többet a korongot a Vienna kapuja felé, de amikor az egyébként jól szűrő védelem kihagyott, akkor Labbe volt a helyén. Szuper Levinek is akadt dolga olykor, azonban a 60. percben tehetetlenül szemlélte, hogy Lebeau és Lynch vezetik az egyenlítés érdekében általa már üresen hagyott ketrecre a korongot, azonban a bécsiek elszórakozták a kihagyhatatlant, Lebeau a kapuvasra csúsztatta a pakkot. Kilenc másodperccel a vége előtt aztán büntetett a Volán: Fekete Dániel bombázott emberelőnyben a Vienna kapujába, visszahozva a meccset.

Az ötperces hosszabbításban nem esett gól, így a büntetők döntöttek a pontok sorsáról. Az első hármas sorozatban mindkét oldalon egyet hibáztak a felek, majd a következő körben Fekete és Casparsson, sőt Martz is rontott, Lebeau azonban a keresztvas alá emelt, és ezzel nyert a Vienna Capitals 3-2-re.

Alba Volán SC – Vienna Capitals 2–3 bü. (1-0, 0-2, 1-0, 0-0)

Székesfehérvár, 2200 néző
 Vezette: Fussi (Hoffstädter, Zehenthoper)

AV: Szuper – Byström, Horváth, Fekete 1 (ee), Ocskay, Palkovics (1), Bonni, Forsyth, Kovács 1, Martz (1), Alanen (1), Ondrejcik, Jobb, Benk, Yli-Junnila, Fodor, Hegyi, Nagy G., Sofron, Vaszjunyin. Vezetőedző: Ted Sator

Vienna: Labbe – Lynch, Casparsson, Lebeau (1), Gratton 1 (eh) (1), Tropper, Björnlie (1), Altmann, Rotter, Gallant, Healey, Teppert, Riihijarvi 1 (ee), Selmser, Dolezal, Johnston, Tsurenkov, Divis, Lederer. Vezetőedző: Kevin Gaudet

Kiállítások: 25 perc + végleges fegyelmi (Forsyth) ill. 29 perc + végleges fegyelmi (Björnlie)