Büntetőkkel szenvedett vereséget az Alba Volán SC

Négypontos mérkőzésre hangolódott az Erste Bank Eishockey Liga hatodik fordulójában az Alba Volán SC, hiszen a szintén nyolc pontos, és a tabella második helyén álló Acroni Jesenicét fogadta a Fehérvári Jégcsarnokban. A szlovénok lehettek léletani előnyben, mert az előző körben a Jesenice hetet rámolt a bajnoknak, míg a Volán öt kapott góllal tért haza Klagenfurtból.  Alba Volán SC – Acroni Jesenice 4-5 bü. (1-2, 0-2, 3-0, 0-0)
2008.10.03. 22:04 |

A nagy iramú mérkőzések és a hosszú utazások miatti fáradtság nem látszott a játékosokon a találkozó első harmadában, igazán pörgős játékrészt produkáltak a felek. Fodor Szabolcs keresztbe lőtt korongja után Palkovics szerezhetett volna vezetést, de fonák-emelése Hocevárban akadt el. A 11. percben aztán picit elcsendesedett a fehérvári publikum, mert a Vienna Capitalsból hazatérő David Rodman jelezte nagyságát, előnyhöz juttatta a Jesenicét. A Volán nem tört meg, nagy elánnal harcolt, s egy remekbe szabott akció alkalmával Palkovics centerezett középre, Andreas Byström pedig nagy rössel érkezve előrevetődve, estében vágta a pakkot a hálóba. A gól után Kovács Csaba ziccerét fogta Hocevar kapus, a harmad végén pedig David Rodman büntette a kihagyott helyzetet. Jobb oldalról megeresztett lövését Szuper Levente tőle szokatlan módon bevédte, 22 másodperccel a játékrész vége előtt vezetett ismét a Jesenice.

A második játékrész elején a Jesenice beszorította a saját kapuja elé a Volánt. A nyomást nem is bírták el a fehérváriak. A 23. percben egy korongszerzés után Poloncic indult meg, Horváth András elesett, így nem mehetett utána, a szlovén kimozdította Szupert, és mögé emelte a korongot, 1-3. A 27. percben Palkovics került ziccerbe, de Hocevaron felperdült a pakk, ami a kapuvasról pattant vissza a mezőnybe. Ugyanebben a percben Nathan Martz is helyzetbe került, de középről megeresztett lövése után a korong Hocevarról pattant a ketrec mellé. A 29. percben emberhátrányba került a Volán, Fodort küldték ki két percre, de hamar jöhetett is vissza, mert Marcel Rodman váltotta gólra a fórt. 4-1-es Acroni vezetés után még mindig megpróbált zárkózni a kék-fehér alakulat, de Fekete hiába cselezett ki három jeseniceit is, megint a szlovén portás volt a végállomás.

A záró periódusban káprázatos produkciót hintett a már vereséget váró fehérvári nézőseregnek. A 41. percben még Szupernek akadt vetődős dolga, majd a 42. minutumban már Hocevar piszkálhatott a gólvonal mögé: Martz távoli bombájába Kovács Csaba tette bele az ütőjét a korong pedig a keresztvas mögé vágódott. Nem sokkal később Dervaricot küldték ki a bírók, így apadról nézhette, ahogy felzárkózik a Volán: a 46. perben Martz passzolt az alapvonal mögül középre, ahol Palkovics Krisztián érkezett, és a kapuba helyezett, 3-4. Három perccel később ugyancsak Palkovics lépett ki ziccerben, de Hocevar lefülelte a korongját. A 49. percben Byström kiállítása miatt védekezett a fehérvári együttes emberhátrányban, de Fekete Dániel korongot szerzett a saját kékvonalánál, meglódult, és a tehetetlen kapus mellett a hálóba lőtte a pakkot, emberhátrányból egyenlített az Alba, 4-4. A rendes játékidő vége előtt 21 másodperccel Hegyi kezében volt a győztes találat, de ott is maradt. Jöhetett az ötperces hosszabbítás, melyben született találat, így a büntetők döntöttek a bajnoki pontok megoszlásáról.
 Strömberg belőtte, Fekete a kapuvasat találta el, Razinger büntijét védte Szuper, majd Palkovics is hibázott, míg David Rodman könyörtelen góllal vetett véget a párharcnak. Az Acroni Jesenice büntetőkkel nyert, és ezzel a tabella élére állt, míg az egy ponttal gazdagodó Alba Volán a második hat forduló után.

Alba Volán SC – Acroni Jesenice 4-5 bü. (1-2, 0-2, 3-0, 0-0)