-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Bővülnek a város szociális szolgáltatásai
Ünnepélyes keretek között kötött ma ellátási szerződést Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata az Alba Caritas Hungaricával és a Magyar Máltai Szeretetszolgálattal. Székesfehérvár polgármestere kiemelte, a városban régi hagyománya van annak, hogy az önkormányzat igyekszik megfelelő kapcsolatot kiépíteni civil szervezetekkel közös érdekek alapján. Márton Zoltán, a Szociális és Családügyi Bizottság elnöke a szociális szolgáltatások bővülését emelte ki. (képek a szerződés aláírásáról itt)
„Fehérváron sok civil szervezet működik, akik olyan feladatokat látnak el, amelyek nagyon fontosak egy város életében, hiszen vannak olyan családok, akik rászorulnak bizonyos támogatásra, segítségnyújtásra. Ezeket a családokat az önkormányzat nem tudja elérni, ezért is nagyon fontos, hogy vannak olyan civil szervezeteink, akik évek óta felvállalják azt a szép, de nem könnyű feladatot, hogy próbálnak segíteni azoknak, akik bajba kerülnek.” –mondta Warvasovszky Tihamér polgármester.
A polgármester beszélt arról is, hogy az önkormányzat több helységet is tudott adni a karitatív szervezeteknek hosszútávra, ingyenes használatba, most pedig azt vizsgálják, hogyan tud a város összevontabb elhelyezést biztosítani számukra. Márton Zoltán, a Szociális és Családügyi Bizottság elnöke kiemelte, fontos, hogy a szerződés aláírásával speciális ellátásokkal bővülhetnek a város szociális szolgáltatásai, a civil szervezetek többek között az önálló életvezetés és az akadálymentesítés ügyét is segítik. „A polgármester úr szándéka volt, hogy a város szociális alapellátásai olyan formában bővüljenek, hogy a civil szervezetek minél nagyobb hangsúlyt kaphassanak ebben. Megkerestük az egyesületeket, akik vállalkoztak arra, hogy a törvényekben előírt módon, szakembereket alkalmazva, működési engedélyt szerezzenek szociális alapellátásra.”- mondta Márton Zoltán.
Nagy Lajosné az Alba Caritas nevében elmondta, hosszú évek kitartó munkájával jutottak el oda, hogy olyan feladatokat is el tudnak vállalni, amely szociális törvényben beírt feltételeknek megfelelnek. Jelenleg egy fogyatékos nappali ellátó megteremtésén is fáradoznak. A Máltai Szeretetszolgálattal kapcsolatban elhangzott: a szervezet 14 éve működik, havonta 150 családnak juttatnak élelmiszer csomagot, de használt bútorokkal, jogi tanácsadással is segítik a rászorulókat.